Diskretinio laiko sistemų modeliavimas


Diskretinio laiko sistemų modeliavimas. Metodai laboratorinio darbo scenarijus. Natos signalo modeliavimas. Akordo signalo modeliavimas. Iškraipymų efekto modeliavimas. Reverberacijos efekto modeliavimas. Diskusija ir išvados.

Gitaros stygų virpesių analoginiai signalai analoginiu – skaitmeniniu keitikliu yra paverčiami skaitmeniniais ir apdorojami skaitmeniniais algoritmais. Apdoroti signalai skaitmeniniu - analoginiu keitikliu yra paverčiami analoginiais ir išvedami į garsiakalbį. Šiame darbe bus naudojamas sintetinis (modeliuotas) gitaros garsas, todėl analoginio signalo keitimas į skaitmeninį kodą (ASK keitiklis) nebus reikalingas.

Akordą sudaro keletas savu dažniu virpančių stygų, todėl norint sugeneruoti jungtinį kelių stygų virpesio skleidžiamą garsą visų pirma reikia sumodeliuoti vienos stygos virpesį. Šiai užduočiai įgyvendinti dėstytojas paskyrė C akordą iš kurio pasirinkau D stygos natą.

Pavaizdavau sumodeliuotą stygų D ir B signalų vaizdą laiko ir dažnių srityse. Taip pat, pavaizdavau abiejų stygų pirmąsias tris harmonikas (3 pav).

Abiejų signalų spektrai eksponentiškai kinta, ganėtinai panašiai. Bet B signalo pirmos tris harmonikos yra išsidėsčiusios platesniame dažnių diapazone negu D signalo. Tai įtakojo B signalo didesnis amplitudės mažėjimas laikinėje diagramoje. Taip pat dėl aukštesnio B signalo dažnio.

Akordą sudaro keletas vienu metu skambančių natų, todėl akordo garso signalą galima įsivaizduoti kaip adityvinį (suminį) atskirų natų signalų modelį.

Akordo spektras pasikeitė nuo natos spektro tik tuo, kad akordo spektre yra visos visu 5 natų harmonikos. Patikrinus, harmonikų dažnių paklaida siekia nuo 0.3 iki 1 Hz.

  • Microsoft Word 1503 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1148 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edgaras
  • Diskretinio laiko sistemų modeliavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Diskretinio laiko sistemų modeliavimas. (2016 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/diskretinio-laiko-sistemu-modeliavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 01:29
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo