Diskriminacija darbe skaidrės


Diskriminacija darbe. Diskriminacijos samprata. Tiesioginė -asmuo vertinamas. Diskriminacijos pavyzdžiai. Tiesioginės diskriminacijos pavyzdys skelbimas apie laisvą darbo vietą. Diskriminacijos tipai. Lytį Rasę Religinius įsitikinimus Amžių Seksualinę orientaciją Negalią. Diskriminacijos pavidalai. Ateina į darbo rinką jau būdamas darbo rinkos dalyviu. Diskriminacija ir įstatymai. Nediskriminacijos principą įtvirtino. Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymas gina nuo diskriminacijos dėl negalios. Diskriminacijos teorijos.  . Dėl preferencijų (vyrai. Dėl preferencijų Statistinė. Diskriminacijos suvokimas.  . Diskriminacijos suvokimo tyrimas. Skirtingai nei kiti. ES ir Lietuvos gyventojų manymu, paplitusi diskriminacija dėl. (%). Darbo užmokesčio skirtumas.  . Vidutinis moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis Lietuvoje siekia. ESF kova su. Europos Komisija konkrečiais veiksmais stengiasi gerinti žinias apie diskriminaciją. Svarbiausi kovos su diskriminacija būdai. Informuoti žmones apie jų teises ir pareigas. Apibendrinimas Šiuo metu šalyje.

Ateina į darbo rinką; jau būdamas darbo rinkos dalyviu. Prieš ateidamas į darbo rinką asmuo gali patirti diskriminaciją susidūręs su nevienodomis išsimokslinimo ir profesijos įsigijimo galimybėmis, kai, pavyzdžiui, universitetuose yra merginoms nustatomos priėmimo kvotos į tam tikras specialybes. Diskriminacija pačioje darbo rinkoje pasireiškia tada, kai asmuo turi tam tikrą profesiją, darbą arba jo ieško. Gali būti taikoma profesijos segregacija, kai tam tikrose specializacijose dominuoja viena lytis. Arba kitas pavyzdys būtų, kai atsižvelgiant į lytį būtų mokamas skirtingas darbo užmokestis už atliktą tą patį darbą.

Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymas gina nuo diskriminacijos dėl negalios. Jis sako, jog neįgalieji turi tokias pačias teises kaip ir kiti žmonės. Jie, kaip ir kiti žmonės, gali mokytis, dirbti, leisti laisvalaikį, dalyvauti visuomenės, politiniame ir bendruomenės gyvenime. Jie taip pat yra apsaugoti nuo bet kokios diskriminacijos ar išnaudojimo. Lygių galimybių įstatymas gina nuo diskriminacijos dėl amžiaus, seksualinės orientacijos, negalios, rasės, etninės priklausomybės, religijos ar įsitikinimų. Šis įstatymas teigia, kad žmogaus teisės darbe yra pažeidžiamos, jei darbdavys dėl žmogaus negalios taiko blogesnes įsidarbinimo sąlygas nei kitiems asmenims bei kai už tokį patį darbą moka mažiau nei kitiems.

Dėl preferencijų Statistinė diskriminacija Insider – outsider teorija Segmentavimo teorija Profesinė segregacija Alternatyvių vaidmenų Ortodoksinė teorija  .

Europos Komisija konkrečiais veiksmais stengiasi: gerinti žinias apie diskriminaciją; remti tarpininkus – NVO, socialinius partnerius, lygybės užtikrinimo įstaigas ir kt.

  • MS PowerPoint 987 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (874 žodžiai)
  • Vaida
  • Diskriminacija darbe skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Diskriminacija darbe skaidrės. (2015 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/diskriminacija-darbe-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 13:01
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo