Diskriminacija darbe


Diskriminacija darbe. Diskriminacijos samprata. Problema. Diskriminacijos rūšys. Diskriminacijos pavyzdžiai. Mobingas. Statistika. Diskriminacijos tipai. Dokumentų analizė Lygių galimybių instituto raida pasaulyje. Diskriminacija ir Lietuva. Dokumentų analizė Lygių galimybių instituto raida pasaulyje. Diskriminacija ir Lietuva. Diskriminacija ir įstatymai. Diskriminacijos teorijos.  . Diskriminacijos suvokimas.  . ES ir Lietuvos gyventojų manymu, svarbų vaidmenį kovojant su diskriminacija turi atlikti (%). Darbo užmokesčio skirtumas.  . Truputis statistikos. Svarbiausi kovos su diskriminacija būdai. Institucijos Lietuvoje. Nediskriminavimo įgyvendinimas. Lietuva. Apibendrinimas.

Tiesioginė - asmuo vertinamas ne taip palankiai kaip kitas lygiavertėje situacijoje dėl jo ar jos rasinės arba etninės kilmės, religijos ar įsitikinimų,negalios, amžiaus arba lytinės orientacijos. Netiesioginė – pasireiškia tuomet, kai iš pirmo žvilgsnio neutrali sąlyga, kriterijus ar veiksmas taikomi visoms grupėms, tačiau vienos grupės narius pastato į prastesnę padėtį.

Mobingas nuo diskriminacijos skiriasi intensyvumu ir trukme. Paprastai tariant patyręs mobingą patiria diskriminaciją, tačiau patyręs diskriminaciją nebūtinai patiria mobingą.

Vidutiniškai 37% darbuotojų JAV ir Europoje patiria psichologinį smurtą savo darbe. 40% iš jų niekada apie tai nepasisakė vadovybei. 62% iš tų, kurie pasisakė, nesulaukė jokios pagalbos: vadovai problemą ignoravo nežinodami, kokių veiksmų imtis, arba manydami, kad tai tik konfliktas, kuris bėgant laikui išsispręs savaime. 45% patyrusių mobingą kenčia ilgalaikius sveikatos sutrikdymus. Patiriantys mobingą darbuotojai 50% darbo laiko skiria gynybiniams veiksmams, situacijos apmąstymams, bičiulių, kolegų ir artimųjų paramos paieškoms. Mobingo psichosocialinis poveikis tolygus rasinės diskriminacijos arba seksualinio priekabiavimo padariniams.

Lytį; Rasę; Religinius įsitikinimus; Amžių; Tautybę; Seksualinę orientaciją; Negalią.

Dėl preferencijų (vyrai –moterys) Statistinė diskriminacija (jauni darbuotojai) Insider – outsider teorija (ilgalaikiai bedarbiai) Segmentavimo teorija (pagal išsilavinimą) Profesinė segregacija (vienos lyties dominavimas) Alternatyvių vaidmenų (kiti gyvenimo vaidmenys).

ESF kova su diskriminacija įdarbinant ir dirbant Kuriamos sąlygos su diskriminacija susiduriančioms grupėms sugrįžti ir vėl integruotis į darbo rinką; Kuriamas įvairovės darbo vietoje pripažinimas siekiant kovoti su diskriminacija ir didinti sąmoningumą; Skatinama parama aktyviam senėjimui ir senyvo amžiaus darbuotojų reintegracijai; Didinamas migrantų dalyvavimas darbo rinkoje siekiant sustiprinti jų socialinę integraciją.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 1006 KB
  • 2014 m.
  • 27 puslapiai (1399 žodžiai)
  • Evelina
  • Diskriminacija darbe
    10 - 4 balsai (-ų)
Diskriminacija darbe. (2014 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/diskriminacija-darbe.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:22
×