Diskriminacija darbo rinkoje referatas


Įvadas. Teorinė dalis. Nedarbo sąvokos teoriniai aspektai. Nedarbo sąvokos paaiškinimas. Nedarbo rūšys. Nedarbo pasėkmės. Empirinė dalis. Nedarbo rodikliai. Rodiklių analizė. Emigracijos rodiklių analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Kalbant apie nedarbą reikėtų neužmiršti paminėti ir kai kurių sąvokų:

Tyrimo aktualumas: Kiekvienai valstybei yra svarbu žinoti savo šalies nedarbo lygį tam, kad galėtų taikyti įvairias priemones jam mažinti bei patikrinti ar yra taikomos tinkamos priemonės, kad šis rodiklis mažėtų.

Tyrimo objektas: Nedarbo rodiklių 2010-2015 metais apžvalga.

Tyrimo tiklslas - remiantis Lietuvos nedarbo 2010-2015 metų duomenimis įvertinti Lietuvos nedarbo tendencijas ir pateikti objektyvias išvadas.

Algirdas Jakutis, Vladislavas Petraškevičius, Artūras Stepanovas, Daiva Andriušaitienė septintojo leidimo vadovėlyje „Ekonomikos teorija“ nedarbo sąvoką apibrėžia kaip nevisišką darbo jėgos išteklių panaudojimą ekonominėje veikloje.

Vidutinis metinis bedarbių procentas nuo darbingo amžiaus gyventojų

4. Nedarbas skatina moralinių ir etinių vertybių nuvertėjimą, formuoja sąlygas nihilizmo apraiškoms plisti.

Dažniausiai žmonės nedarbą sieja su pajamų negavimu, šeimos biudžeto sumažėjimu ir panašiai, tačiau negalime pamiršti ir kitų ypač svarbių aspektų tokių kaip psichologiniai.

Žmogui, kuris nujaučia, kad gali būti atleistas iš darbo kyla stresas, tai veikia žmogaus sveikatą, o tuo pačiu ir gyvenimo trukmę. Taigi, esant aukštam nedarbo lygiui ryškėja socialinės ir ekonominės nedarbo pasekmės. Ilgalaikis nedarbas ypač opi valstybės problema kadangi tai ypač neigiamai veikia žmogų bei šalies ekonomiką.

Kadangi emigracija yra viena iš nedarbo priežasčių patyrinėkime kaip per penkerius metus pasikeitė emigravusių žmonių skaičius.

Darbingų žmonių skaičius nuo 2010 metų taip pat pasikeitė. Deja, bet darbo jėgos skaičius po truputėlį mažėja.

Nedarbo lygį veikia ir emigracija.

Bedarbystė gali būti laisvanoriška ir priverstinė.

Bedarbystė neigiamai veikia valstybės ekonomiką ir kiekvieno individo psichologinę būseną.

Dėl to, kad pašalpos nėra ženkliai didesnės nei atlyginimai žmonės galvoja, jog neverta eiti dirbti.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 132 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (6723 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Diskriminacija darbo rinkoje referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Diskriminacija darbo rinkoje referatas. (2016 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/diskriminacija-darbo-rinkoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 06:12
×