Diskriminacija darbo teisėje: Lietuvos patirtis


Įvadas. Diskriminacija darbo teisėje – Lietuvos atvejis. Pagrindinių }}žgaus teisių į darbą Lietuvoje problemos. Teisės į darbą problematika – Lietuvos atvejis. Naudotos literatūros sąrašas.


Temos aktualumas. Diskriminacija – įvardinama kaip viena iš problemų su kuria dažnai susiduriama darbo aplinkoje. Diskriminacija gali pasireikšti ne tik įsidarbinus, bet taip pat darbinimosi pirmuose etapuose, kai žmogus gali būti diskriminuojamas dėl amžiaus, rasės, religinių įsitikinimų ar kt. Svarbu tai, kad diskriminacija gali pasireikšti dvejomis formomis, t.y. tiesiogine ir netiesiogine diskriminacija.

Jarašiūnas, E. Pažymi, kad Konstitucino Teismo visų asmenų lygybės įstatymui, Teismui, kitoms valstybės institucijoms ir pareigūnams apibudinamas kaip nediskriminacija, leidžia daryti išvadą, kad ir konstitucinėje jurisprudencijoje įtvirtinta ne tik nurodytų valstybės institucijų, bet ir visų fizinių ir juridinių asmenų, pareiga užtikrinti šio principo laikymąsi. Svarbu tai, kad Konstitucinio Teismo 1998 m., lapkričio 11 dienos nutarime pažymima, kad diferencijuotas teisinis reguliavimas, kai jis taikomas tam tikroms vienodais požiūriais pasižyminčioms asmenų grupėms, jeigu tuo siekiama pozityvių visuomeniškai reikšmingų tikslų, nelaikomas diskriminacija.

Lygių Galimybių Kontrolės Tarnyba pabrėžia, kad pastaraisiais metais didėjantis bendras skundų ir tyrimų kontrolieriaus iniciatyva dėl galimos diskriminacijos skaičius neleidžia daryti išvados, kad situacija Lietuvoje vis blogėja, kad vis daugėja diskriminacijos apraiškų. Augantis tyrimų skaičius rodo, jog pateikiant daugiau informacijos apie Lygių galimybių įstatymą, visuomenė laisvėja, nesibijoma pateikti skundą Lygių Galimybių Kontrolės Tarnybai (Toliau – LGKT) ar kitoms institucijoms.

Darbo tikslas – pristatyti diskriminaciją darbo teisėje.

Darbo uždaviniai:

Diskriminacija darbo teisėje – Lietuvos atvejis;

Pagrindinių žmogaus teisių į darbą Lietuvoje problemos.

Darbe naudoti metodai – analizės, aprašymo, interpretacijos.

2) tik vyrams taikomą karinę prievolę;

3) skirtingą moterų ir vyrų pensinį amžių, išskyrus profesinių pensijų sistemas;

6 straipsnis, įtvirtina moterų ir vyrų lygias teises pažeidžiančius darbdavio veiksmus:

PAGRINDINIŲ }}ŽGAUS TEISIŲ Į DARBĄ LIETUVOJE PROBLEMOS

2 straipsnio, 3 ir 4 dalys apibrėžia tiesioginės ir netiesioginės diskriminacijos sąvokas:

Teisės į darbą problematika – Lietuvos atvejis

Atliktos literatūros analizė bei Teismų praktika rodo, kad kylančios problemos dėl diskriminacijos darbe yra gana dažnos. Svarbu tai, kad moterų ir vyrų lygių teisių įstatymai egzistuoja nuo Europos bendrijos gyvavimo pradžios. To svarbą ir aktualumą įrodo, 13 priimtų teisės aktų apibrėžiančių vyrų ir moterų darbe taikomas vienodas ir sąžiningas sąlygas. 2000 metais, Europos Sąjunga priėmė moterų ir vyrų lygių teisių teisės aktus, kurie draudžia žmones diskriminuoti dėl jų:

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 161 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2153 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milena
  • Diskriminacija darbo teisėje: Lietuvos patirtis
    10 - 9 balsai (-ų)
Diskriminacija darbo teisėje: Lietuvos patirtis. (2016 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/diskriminacija-darbo-teiseje-lietuvos-patirtis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 17:04
×