Diskų efektyvus funkcionavimas Diskų užklausų tvarkymo algoritmai


Įvadas. Diskų tipai. Diskų užklausų tvarkymo algoritmai. Standžiojo disko reakcijos laikas. Išvados. Literatūra.


Disko planavimo algoritmai yra naudojami siekiant sumažinti paieškos laiką kiekienai užklausai.

Visi prašymai pateikiami eilės gale. Numeris kuris yra sekantis eilėje bus sekantis ir aptarnautas. Šis algoritmas nėra pats geriausias, tačiau yra pats lengviausias. Norėdami nustatyti judesių kiekį tereikia rasti kiek takų jis praėjo nuo vienos užklausos iki kitos. Šiuo atveju jis nuėjo nuo 50 iki 95 tada iki 180 ir t.t.

Šiuo atveju aptarnaujas atstumas kuris yra trumpiausias. Pradedant nuo 50 kitas trumpiausias atstumas būtu 62 o ne 34, nes jam reikėjo nueiti tik 12 atsumą iki 62, o nuo 34 jis būtų atitolęs per 16.Šis procesas tęsiasi, kol visais procesais bųna pasirūpinta.Pavyzdžiui sekančiu ėjimu bus einama prie 64.

Šis metodas veikia panašiu principu kaip liftas. Pirma atstumas nuskenuojamas iki artimiausio žemyn einančio taško ir kuomet pasiekamas dugnas skenuojami taškai kurių šis negavo eidamas žemyn. Kai užklausa būna pateikta poto kai viskas buvo neskenuota, ji nebus įvygdita kol procesas negryš į apačią arba pakils į viršų.

Šis algoritmas veikia panašiai kaip ir trečiasis, tačiau tik iki tam tikros apimties. Jis pradeda skenuoti iki artimiausios pabaigos ir taip veikia iki pat sistemos pabaigos. Kai jis pasiekia pabaigą arba pradžią, peršoka iki kitos pabaigos ir juda ta pačia linkme.

  • Microsoft Word 51 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1160 žodžiai)
  • Kolegija
  • Adomce
  • Diskų efektyvus funkcionavimas Diskų užklausų tvarkymo algoritmai
    10 - 3 balsai (-ų)
Diskų efektyvus funkcionavimas Diskų užklausų tvarkymo algoritmai. (2018 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/disku-efektyvus-funkcionavimas-disku-uzklausu-tvarkymo-algoritmai.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 02 d. 23:27
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo