Dispečerinis valdymas


Ižanga. Apie dispečerinį valdymą. Apie centralizuotą elektros energetikos sistemos valdymą. Dispečerinio valdymo operatorius. Dispečerinio valdymo teikiama nauda ir jo automatizuotų sistemų taikymas. Automatizuota gatvių apšvietimo televaldymo ir apskaitos sistema. Reziumė. Literatūra.

Dispečerinis valdymas – tai operatyvus šalies elektros perdavimo sistemos įrenginių valdymas ir darbo koordinavimas su kitais elektros energetikos sistemų perdavimo tinklų operatoriais.

Perdavimo tinklų operatoriai atsako už elektros sistemos perdavimo tinklo ir jungiamųjų linijų su kitomis elektros sistemomis darbo patikimumą ir nacionalinio elektros energijos balanso valdymą realiu laiku, užtikrina elektros energijos kokybę elektros energijos perdavimo tinkle bei papildomų paslaugų, reikalingų saugiam, patikimam ir kokybiškam elektros sistemos darbui, teikimą.

Saugus, efektyvus ir patikimas operatyvus Lietuvos elektros perdavimo tinklo valdymas;

Visų papildomų paslaugų, reikalingų energetikos sistemos veikimui, planavimas ir užsakymas.

Energetikos sistemos patikimumo užtikrinimas – tai:

Kas jis yra ir ką jis veikia? Dispečerio valdymo operatorius - tai komunalinių paslaugų darbuotojas, atsakingas už elektros energijos tiekimą vartotojams atitinkame regione ir už visą tos teritorijos elektros energijos tinklo eksploataciją. Jiems gali būti skirta ir didelė vadovavimo atsakomybė.

Kokios veiklos yra šiame darbe? Jis stebi informaciją iš elektrinių ir prireikus organizuoja gedimų taisymo darbus. Jis stebi linijų ir įrangos būklę valdymo pulte, prireikus koreguoja jų veiklą ar užtikrina, kad tai atliktų kiti darbuotojai.

Kur ir kokiomis sąlygomis yra dirbamas šis darbas? Šis darbas yra atliekamas elektros jėgainėse, elektros tinklų valdymo centruose ir kituose panašiuose objektuose . Darbas pamainomis yra tikėtinas. Tai reiškia darbą, ar rūpinimasis, saugumo ir kitais klausimais taip pat, kaip ir tiesiog vartotojų patogumu.

Kokias priemones/įrangą jie naudoja? Automatizuotą, kontrolės ir matavimo įrangą ir instrumentų visumą, tarp jų ir kompiuterio ekranus.

Ko reikia, norint sėkmingai atlikti darbą? Pagrindinės šiam darbui reikalingos kvalifikacijos yra kolegijos išsilavinimas, sugebėjimas greitai reaguoti, susikaupimas ir darbinė techninė nuovoka.

Operatorius turi vadovautis dispečerinio valdymo nuostatais, darbuotojų sauga, pagrindinių įrenginių operatyviniais pavadinimais, priešgaisrine apsauga, pagrindinių įrenginių operatyviniais pavadinimais ir jų sudarymo principais, suprasti – perdavimo tinklo įrenginių operatyvines schemas, taip pat turi būti emociškai stiprus ir t.t

Dispečerinis valdymo skydas leidžia stebėti realiame laike vykstančius procesus nuotoliniu būdu. Elektros energetikoje dispečerinio valdymo sistemos užtikrina patikimą, greitą įrenginiu darbą, kokybiškos elektros energijos perdavimą vartotojams, greitą gedimų šalinimą Dispečerinis valdymas taip pat sumažina elektros energijos suvartojimą. Pavyzdžiui pritaikant automatizuota gatvių apšvietimo televaldymo ir apskaitos sistemą, kuri valdoma iš dispečerinio valdymo centro.

  • Microsoft Word 122 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2381 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantas
  • Dispečerinis valdymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Dispečerinis valdymas. (2015 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/dispecerinis-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 13:52
×