Distopiniai žmonijos scenarijai


Distopiniai žmonijos scenarijai. Distopija - priešingai nei utopija, reiškia ką nors negražų ir nemielą.  . Distopija dažniausiai išreiškiama kalbant apie pasaulio ateitį. Jau nuo pačių seniausių laikų žmoniją neramino globalinės katastrofos grėsmė. Žmoniją sukrėtę du pasauliniai karai parodė. Tačiau, kaip atrodytų pasaulis, jei vis tik dalelei žmonijos pavyktų išgyventi globalinę katastrofą? Per paskutiniuosius šimtmečius vakaruose įsivyravo istorijos tėkmės. Populiariojoje kultūroje dažniausiai būtent socialinė distopija arba anti-utopija yra apokalipsės padarinys. Post-apokaliptinis kino žanras yra puiki medžiaga analizei. Dažniausiai apokaliptinės fantastikos žanre. Visi populiariosios kultūros. Apokalipsė yra neatsiejama įvairių civilizacijų mitologijos ir pasaulėžiūros dalis. Krikščioniškoje vakarų kultūroje pirmasis požiūris yra labiau įsišaknijęs. Viena iš mūsų kultūroje geriausiai žinomų apokalipsės istorijų - krikščioniškoji Nojaus arka. Lyginant su šių dienų populiariaja kultūra. Šaltiniai.

Distopija dažniausiai išreiškiama kalbant apie pasaulio ateitį. Ji charakterizuojama su dehumanizacija, totalitarine valdžia, aplinkos katastrofomis ir pan. .

Jau nuo pačių seniausių laikų žmoniją neramino globalinės katastrofos grėsmė. Ši baimė dažnai persismelkdavo giliai į pačią kultūrą ir žmonių pasaulėžiūrą. Yra pastebėta, kad tautų, kurioms nuolat tekdavo susidurti su destruktyviomis gamtos stichijomis, mitologijoje apokalipsė užimdavo svarbią vietą. Ji ne tik simbolizavo pabaigą, bet ir naują pradžią, paremtą visatiniu cikliškumu.

Žmoniją sukrėtę du pasauliniai karai parodė, kad mokslo pagalba žmogus pats gali sukelti globalinę katastrofą ir, kad jos grėsmė yra visai reali.

Post-apokaliptinis kino žanras yra puiki medžiaga analizei, nes jame yra labai aiškiai parodoma opozicija tarp šiuolaikinių ir „pasenusių“ vertybių.

Dažniausiai apokaliptinės fantastikos žanre, pasaulinė katastrofa yra siejama su pandemija, trečiuoju pasauliniu karu, branduolinių karu, nežemiškom civilizacijom, gamtos stichijomis arba technologijų atsigręžimu prieš žmones.

  • Etika Skaidrės
  • MS PowerPoint 1392 KB
  • 2014 m.
  • 21 puslapis (403 žodžiai)
  • Sandy
  • Distopiniai žmonijos scenarijai
    10 - 4 balsai (-ų)
Distopiniai žmonijos scenarijai. (2014 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/distopiniai-zmonijos-scenarijai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 03:25
×