Dividendų politika kursinis darbas


Įvadas. Dividendų politikos problemos ir teorinis požiūris. Dividendų politikos problemos. Teorinis požiūris į dividendų politiką. Rinkos netobulumas – neigiami veiksniai. Sandorių kaštai ir klientų elgesys.


Dividendas – tai turtas, skirstomas akcininkams. Dividendais gali būti grynieji pinigai, akcinės bendrovės nuosavybė arba akcijos. Savo darbe nagrinėsiu ar dividendai gali būti naudojami siekiant paveikti vertę bei kokie veiksniai apibrėžia verslo įmonės pajamų pasiskirstymą po apmokestinimo – išmokant juos dividendų forma arba dalį paliekant įmonėje.

Šie sprendimai neišvengiamai tarpusavyje susiję, nes įmonė turi subalansuoti ne tik savo, bet ir savo akcininkų grynųjų pinigų poreikį dabartiniu bei busimuoju laikotarpiais. Nors ši problema dažnai laikoma įmonės ir jos akcininkų reikalu, pinigų paskirstymo ir kaupimo problema taip pat labai aktuali obligacijų savininkams bei kitiems kreditoriams, kadangi bet koks pastovaus ar likvidaus turto išlaikymas suteikia jiems didesnių garantijų.

Jeigu akcijas laikysime išankstiniu opcionu į įmonės turtą, dividendai tada bus suprantami kaip užstatas. Tačiau kitos įmonės suinteresuotos grupės, ypač darbuotojai, kurie dividendų mokėjimą laikino nuosmukio ar gamybos sustabdymo gali laikyti nepageidaujama praktika, taip pat gali turėti įtakos šiam sprendimui. Taigi, dividendai gali būti suprantami kaip kryžminis akcininkų subsidijavimas.

Jei įmonė tarptautinė, tuomet problemų dar padidėja dėl dviejų priežasčių:

Valiutos keitimo kurso rizikos bei galimų apribojimų išvežant ją iš šalies.

Taigi, nėra vieno paprasto atsakymo į šiuos du pagrindinius klausimus. Mokslinėje literatūroje galime rasti patarimų, tačiau juos sunku pritaikyti praktikoje. Dividendų politikai turi būti skiriama daug dėmesio, nes tai labai svarbi tema. Be to, ši problema daro įtaką valstybės politikai mikrolygiu, įmonių kapitalo paklausai bei akcininkų pajamų šaltiniams. Tai gi nenuostabu, kad vyriausybės įstatymai dažnai kontroliuoja dividendų mokėjimą.

išskirti įmonėse vykdomus dividendų politikos tipus.

DIVIDENDŲ POLITIKOS PROBLEMOS IR TEORINIS POŽIŪRIS

jie priklauso skirtingiems ribinių mokesčių laipteliams;

Augant privatizacijos apimčiai, atsiranda daugybė nedidelių investuotojų – beveik 11 mln., iš kurių 60 proc. laiko savo akcijas tik vienoje įmonėje. Žinant jų dydį, akcininkų interesai negali būti ignoruojami ir kaip minėta, jie yra labiau abejingi rizikai. Kadangi akcininkai vis dar yra laikomi potencialiomis jėgomis, turinčiomis teisę į valdžią, kuri gali būti sujungta. jie gali pakeisti valdymo politiką, sukelti tam tikrus pokyčius (pvz., Coats Patons tai atnešė sėkmę, o Decca – valdymo kontrolės praradimą). [1, p.207-208]

Šioje dalyje nagrinėjama, kaip dividendai priderinami prie akcijos rinkos kainos, ar laukiamų dividendų modelio pokyčiai paveikia akcijos vertę. Žinoma, jei bus padidinti esami dividendai (pvz., D1), kartu padidės akcijos vertė (visiems kitiems dydžiams likus nepakitus). Investuotojas šia lygtimi gali vadovautis tol, kol lūkesčiai iš g yra vienodi, nuolat augant dividendų normai. Jei akcija įsigyta ilgam arba visam laikui, tuomet dividendai gaunami tik iš grynųjų pinigų srautų. Jei akcija parduodama, investuotojo pelnas bus dividendo bei kapitalo pelno/nuostolio santykis[1, p.208].

Sprendimams, susijusiems su dividendu politika, priklauso ir dividendų nustatymas (pinigais arba jų atitikmenį, pvz., akcijoms). Yra du dividendų politikos svarbos teoriniai požiūriai kardinaliai priešingi vienas kitam, nors įmanomas jų suderinamumas, ypač jei rinka nėra tobula dėl mokesčių ir kitų priežasčių. Tai:

Dividendų politikos svarbos (grynųjų įplaukų) mokykla, kuriai priklauso ir likutinio pelno teorija.

Dividendų politikos svarbos mokykla.Klasikinėmis tapusiose šios mokyklos dividendų teorijos studijose Gordon (1956) ir Miller(1962) teigė, kad investicijų grąžos rodiklis Ic didėja mažėjant dividendų išmokėjimo normai, taigi rizikos vengiamiems akcininkams svarbu, ar bus pasirinktas dividendų išmokėjimo grynaisiais pinigais, arba kapitalo prieaugio politika. Šį teiginį sudaro dvi pagrindinės dalys:

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (6032 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erlandas
  • Dividendų politika kursinis darbas
    10 - 8 balsai (-ų)
Dividendų politika kursinis darbas. (2016 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/dividendu-politika-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:53
×