Dividendu politika


Dividentu politika. Dividendų politikos rūšys. Dividendu politikos. Imones dividendų politika. Dividendų referatas. Dividendai referatas. Dividendu ismokejimo koeficientas. Dividendu politika imonese. Dividendu ir. Dividendu teorijos.

Įvadas. Dividendai ir nepaskirstytas pelnas. Pasyvus dividendų likutis. Argumentai aktyviojo vaidmens dividendų politikos naudai. Aktyvus dividendų vaidmuo. Pirmenybė dividendams. Investuotojo apmokestinimas. Ransakcijiniai kaštai ir vertybinių popierių dalijimas. Instituciniai apribojimai. Finansinis signalizavimas. Firmos lėšų poreikis. Likvidumas. Skolintų lėšų panaudojimo galimybė. Informacijos vertės įvertinimas. Kontrolė. Obligacijų apribojimai arba sutartys dėl paskolos. Dividendų stabilumas. Stabilumo įvertinimas. Planiniai dividendų išmokėjimo rodikliai. Galutiniai pastebėjimai. Išvados. Naudota literatūra.

Dividendai yra neatsiejama kompanijų – emitentų egzistavimo ir plėtros dalis. Dinamiškai besivystančioms įmonėms reikia nuolatinių investicijų, reikalingų gamybai plėsti ir modernizuoti, naujoms technologijoms ir produkcijai įsisavinti. Teisingas dividendų politikos pasirinkimas yra vienas iš pagrindinių įmonės sprendimų, siekiant padidinti jos  investicinį patrauklumą. Be informatyvios dividendų politikos negali egzistuoti sėkminga investicinė politika, kadangi esant visoms kitoms sąlygoms vienodoms, investuotojas pasirenka tą įmonę, kurioje šalia pajamų iš kapitalo prieaugio, atsiradusio dėl akcijų kurso skirtumų, jis gaus stabilų papildomą pelną dividendais.

Vadovaujantis Lietuvos respublikos akcinių bendrovių įstatymu, dividendus turi teisę gauti tie, asmenys, kurie visuotinio akcininkų susirinkimo, paskelbusio dividendus, dienos pabaigoje buvo bendrovės akcininkai ar kitokiu teisėtu pagrindu turėjo teisę į dividendus. Paskirtus dividendus bendrovė turi išmokėti ne vėliau kaip per mėnesį nuo sprendimo paskirstyti pelną priėmimo dienos. Nors akcinių bendrovių įstatyme nustatyta, kad dividendai gali būti išmokami tik pinigais, mokesčių įstatymai dividendais laiko ne tik pinigais išmokėtas sumas, bet ir kitas lėšas ar turtą, gautus skirstant pelną.

Dauguma korporacijų savo finansinės veiklos viltis sieja su reinvestuojamu pelnu, kuris kartu yra ir jų veiklos finansavimo šaltinis. Finansinis dividendų išmokėjimo koeficientas, Pelno, išmokamo akcininkams, procentas mažina refinansuojamo pelno dydį, o sprendimas apie dividendų išmokėjimą yra kartu ir finansavimo sprendimas. Dividendų išmokėjimo koeficientas yra pagrindinis įmonės dividendų politikos aspektas, kuris gali daryti didelę įtaką akcininkų įmonės veiklos vertinimui. Dividendų politika apima ir dividendų stabilumą bei kitus faktorius, darančius poveikį dividendų išmokėjimui, taip pat dividendų išmokėjimą akcijomis, akcijų skaldymą bei išpirkimą.

Todėl įmonės informatyvios dividendų politikos formavimas bei jos tęstinumo užtikrinimas yra aktuali problema, nuo kurios išsprendimo lygio labai priklauso įmonių bei visos šalies finansų rinkos funkcionavimo efektyvumas.

Darbo objektas yra įmonės dividendų politika bei dividendų politikos teorijos ir jų pritaikymas praktikoje.

Darbo tikslas – išnagrinėti ir įvertinti dividendų politikos rūšis. Taip pat sukurti įmonės informatyvios dividendų politikos formavimo ir jos tęstinumo modelius, leidžiančius investuoto .

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2011 m.
  • 21 puslapis (5123 žodžiai)
  • Universitetas
  • Juste
  • Dividendu politika
    10 - 1 balsai (-ų)
Dividendu politika. (2011 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/dividendu-politika.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 09:40
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo