Dividendų politikos ir nustatymo analizė


Tūrinys. Įvadas. Dividendų politikos teorijos. AB „Gubernija“ kapitalo rinkos rodikliai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas: Supažindinti skaitytoją su dividendų politika bendrai ir kokia politika naudoja AB „Gubernija“

Įmonės priimdamos sprendimus dėl pelno skyrimo dividendams sprendžia kompleksinį uždavinį. Didelės pelno dalies skyrimas dividendams patenkina akcininkų poreikius bei perduoda rinkai informaciją apie įmonės augimo tendencijas, ateities perspektyvų prognozę. Iš kitos pusės įmonės turi finansuoti dividendų išmokėjimą iš savo išteklių. Lėšų skyrimas akcininkams, o ne investicijoms ar įmonės veiklos plėtrai, gali įtakoti akcijų rinkos vertės mažėjimą. Taigi dividendai rinkoje gali būti vertinami kaip pinigų srautų atspindys arba informacijos apie įmonę nešėjai, todėl dividendai įmonės pelno skirstymo sprendimuose atlieka ypatingai svarbų vaidmenį.

Kriterijus, kurie lemia dividendų politikos pasirinkimą įmonėje bei akcijų kainos priklausomybę nuo pasirinktos dividendų politikos tyrė tokie žymūs mokslininkai kaip J.Lintner (1956m), F.Modigliani ir M.Miller (1961m), M.J.Gordon (1963m) ir kiti. Savo darbuose autoriai pateikė skirtingus požiūrius į dividendų svarbą įmonės lygmenyje ir suformavo dvi pagrindines teorijas vertindami pelno paskirstymo alternatyvas. Pelnas gali būti paskirtas dividendų išmokėjimui – tai konservatyvusis dividendų vaidmuo įmonėje. Antrasis požiūris į dividendus teigia, kad dividendų politika yra nereikšminga, nes įmonės vertę ir akcijos vertę veikia pelnas, o ne pelno padalijimas tarp dividendų ir nepaskirstytojo pelno. Šiuos du požiūrius šiame poskyryje išnagrinėsiu plačiau.

1961 metais F.Modigliani ir M.Miller paskelbė straipsnį, kuriame išdėstė dividendų nereikšmingumo teorija. Jie teigė, kad tam tikromis sąlygomis, dividendų modelis nedaro jokios įtakos įmonės vertei. Jei išmokėti dividendai netenkina investuotojų lūkesčių, jie gali parduoti dalį turimų akcijų, kad gautų norimą pajamų lygį. Vadinasi investuotojams dividendai nėra būtini ir iš to išplaukia, jog jie nepirks brangių akcijų tų įmonių, kurios moka didelius dividendus. Dividendų nereikšmingumo šalininkų nuomone investuotojai savo elgsena gali įtakoti bet kokį įmonės dividendų mokėjimo variantą, todėl įmonės dividendų politika praranda svarbą. M.Miller‘is pagrindžia pasyvųjį dividendų vaidmenį teigdamas, jog įmonės vertė nustatoma remiantis jos investicine politika. Įmonės sėkmė priklauso nuo jos sėkmingų investicijų, tačiau jei priimamas sprendimas neatsisakyti pelningų investicijų bei išmokėti dividendus, atsiranda papildomo finansavimo poreikis.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 71 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2062 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vykintas
  • Dividendų politikos ir nustatymo analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Dividendų politikos ir nustatymo analizė. (2017 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/dividendu-politikos-ir-nustatymo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 07:00
×