Dizaino gimimas


Paskaitos konspektas, apie dizaino gimimą. Dizaino gimimas. Peter behrens. Bauhauz. Rusų konstruktyvizmas, de stijl. Rusų suprematizmas ir konstruktyvizmas. Suprematizmas. Konstruktyvistai. Vladimir tatlin. Aleksandr rodčenko. De stijl.

Art Nouveau menas orientavosi į sprendimų individualumą, kaip aukščiausią vertinimo kriterijų. Art Nouveau stiliaus architektų ir dizaino meistrų nedomino masinės pramoninės produkcijos problemos ir konstrukcijos naujovės (šia prasme jie artimi Arts and Crafts). Pabrėžtina individualybė, net dirbtinumas, pretenzingumas neleido plisti atrastiems sprendimams už turtingųjų luomo ribų (ne veltui jis buvo vadinamas milijonierių stiliumi).

Bėgant laikui grynai ekonominiai veiksniai skatino dar neprofesionalaus dizaino atsiradimą. Šiuo požiūriu įdomus vadinamosios Vienos arba Tonet kėdės. (Kes, 59 il). Pavadinimas kilo iš šių kėdžių gamybos išradėjo Michael Tonetho (g.1796) vardo. Jis sukūrė baldų iš kelių lenktų medinių elementų tipų masinę gamybą. Esmine technologijos operacija buvo medžio plikinimas karštu vandeniu, kad jį būtų galima sulenkti. Paprastai buvo naudojamas bukmedis. Pirmieji tokie baldai buvo sukurti 1830 m. ir greit tapo populiarūs visame pasaulyje dėl savo lengvumo, patogumo ir pigumo. Jų racionalus pagrindas atlaikė įvairiausių dizaino krypčių ir madų konkurenciją ir buvo svarbus faktorius XX a. baldų raidoje.

Vis populiaresni tampa automobiliai, kuriuos paprastai projektuodavo inžinieriai. Pamažu iš karietos ar ekipažo formos jie virto mašina, turinčia specifinę formą. Jos kėbulas siaurėjo ir ilgėjo išilgai ašies, kad važiuojant sumažėtų oro pasipriešinimas (Dizainas, 54 p.)

Buityje taip pat atsirado daug naujų daiktų – telefonas, gramofonas, įvairūs elektros prietaisai. Šių visiškai naujų, neturinčių tradicijų daiktų formos buvo pakankamai eklektiškos ir neaiškios. Taigi amžių sandūroje mašinų stilius buvo neaiškus, o tiksliau – nebuvo jokio stiliaus.

  • Dizainas Konspektas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2013 m.
  • 6 puslapiai (2813 žodžiai)
  • Loreta
  • Dizaino gimimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Dizaino gimimas. (2013 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/dizaino-gimimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 12:52
×