Dizaino teisė konspektas


Dizainas konspektas. Dizainas teise. Dizaino teisių. Dizaino teises.

Dizainas (dar vadinamas pramoniniu dizainu) yra suprantamas kaip dekoratyvi ar estetinė gaminio išraiška, kuri gali būti trimatė (erdvinė, tokia kaip gaminio paviršiaus forma) arba dvimatė (linijos, kontūrai, spalva). Dizainas būdingas labai plačiam pramoniniu būdu gaminamų ar rankų darbo gaminių ratui: nuo laikrodžių, juvelyrikos dirbinių, mados ir kitų prabangos prekių, iki darbo įrankių, medicinos reikmenų; nuo buitinių elektros prietaisų, virtuvės indų iki transporto priemonių ir architektūrinių konstrukcijų; nuo praktiškų gaminių ir tekstilės dizaino iki laisvalaikio reikmenų, tokių kaip žaislai ir gyvūnų aksesuarai. Istoriškai dizaino teisinės apsaugos poreikis atsirado įvykus pramonės revoliucijai, kai atsirado objektyvi galimybė gaminti masiškai vienodus gaminius.

Dizainas (dar vadinamas pramoniniu dizainu) yra suprantamas kaip dekoratyvi ar estetinė gaminio išraiška, kuri gali būti trimatė (erdvinė, tokia kaip gaminio paviršiaus forma) arba dvimatė (linijos, kontūrai, spnuo laikrodžių, juvelyrikos dirbinių, mados ir kitų prabangos prekių, iki darbo įrankių, medicinos reikmenų; nuo buitinių elektros prietaisų, virtuvės indų iki transporto priemonių ir architektūrinių konstrukcijų; nuo praktiškų gaminių ir tekstilės dizaino iki laisvalaikio reikmenų, tokių kaip žaislai ir gyvūnų aksesuarai.

Dizainas – viso gaminio arba jo dalies vaizdas, sudarytas iš gaminio ir (arba) jo ornamentikos specifinių savybių – linijų, kontūrų, spalvų, gaminys – pramoniniu būdu arba rankomis pagamintas daiktas, įskaitant sudėtiniam gaminiui sukonstruoti skirtas sudedamąsias dalis, pakuotę, apipavidalinimą, grafinius simbolius ir spaustuvės šriftus, išskyrus kompiuterių programas.

Sudėtinis gaminys – gaminys, susidedantis iš sudedamųjų dalių, kurias galima pakeisti tą gaminį išardant ir vėl jį surenkant (daiktų rinkiniai, kompozicijos).

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1026 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alina
  • Dizaino teisė konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Dizaino teisė konspektas. (2011 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/dizaino-teise-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 11:19
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo