Dn efektas įmonėje ir Lietuvoje


Įvadas. Lietuvos, jos ūkio sektoriaus darbo našumo vertinimas. Lietuvos produktyvumo lygis. Įmonės darbo našumo vertinimas. Išvados. Naudota literatūra.

Darbo našumas yra produktų ir paslaugų kiekis, kurį dirbantis žmogus sukuria per tam tikrą laiko tarpą. Tai yra vienas iš keleto našumo matavimo būdų vertinantis darbo rezultatą tik vienu – įdėto žmogaus darbo aspektu, ir neatsižvelgia į produkcijai pagaminti ar paslaugoms suteikti sunaudotų kitų sąnaudų – kapitalo, energijos ar medžiagų kiekį.

Abi santykio pusės gali būti matuojamos įvairiais būdais. Tačiau kalbant apie darbo našumą, pagamintos produkcijos kiekis yra dažniausiai lyginamas su įdėtu darbu tai produkcijai pagaminti. Du dažniausiai naudojami vienetai darbo kiekiui įvertinti yra dirbtų valandų skaičius ir dirbančių žmonių skaičius. Dirbtų valandų skaičius ir darbuotojų skaičius yra patogūs matavimo vienetai dėl to, kad yra palyginti nesudėtinga gauti jų statistiką, ir todėl, kad žmogaus darbo valandos yra pagrindinis ekonomikos išteklius. Našumo vertinimas lyginant produkcijos kiekį su įdėto darbo kiekiu parodo darbo jėgos efektyvumą. Toks matavimo būdas yra būdingas, jei darbo jėga yra dominuojantis gamybos veiksnys, kaip, pavyzdžiui, yra statyboje.

Fiziniai statybos produkcijos matavimo vienetai – tai tokie matavimo vienetai, kaip kubiniai metrai betono, plieno tonos ar ilginiai metrai suvirinimo siūlių. Šie vienetai naudojami planuojant statybos darbus, projekto biudžetą, skaičiuojant darbuotojų atlyginimus, vertinant atskirų darbų efektyvumą ir kita. Pagrindinė problema naudojant tokius duomenis yra tai, kad yra tiek daug skirtingų fizinių statybos produkcijos matavimo vienetų, kuriuos reikia stebėti ir sekti. Skirtingi vienetai būdingi labai konkrečioms ir siauroms darbų sritims, yra nesumuojami tarp skirtingų, nors ir susijusių, tačiau turinčių skirtingus matavimo vienetus darbų.

Visi šie matavimo vienetai ir jų kombinacijos yra naudingi. Nėra jokios prasmės svarstyti, kokį vienintelį darbo našumo matavimo vienetą turėtume naudoti. Yra visiškai aišku, kad yra, ir turi būti naudojama, didelė grupė matavimo vienetų. Kai kurie iš jų turėtų būti bendri. Kai kurie turėtų būti pritaikyti konkretiems ir siauriems pramonės segmentams, tokiems kaip gyvenamoji statyba, kelių tiesimas. Kai kurie iš šių matavimo vienetų turėtų būti priskirti, kai kalbame apie greitkelius, vamzdynus, energijos gaminimo gamyklas, ar kitus pramonės segmentus. Skirtingų šių matavimo vienetų naudojimas reikalauja visų svarbiausia labai aiškaus supratimo, ką šie matavimo vienetai reiškia ir kokia yra jų paskirtis.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1778 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Dn efektas įmonėje ir Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Dn efektas įmonėje ir Lietuvoje. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/dn-efektas-imoneje-ir-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 12:43
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo