DNR ir RNR projektas


DNR ir RNR (nukleorūgštys). Gyvūnų ląstelė. Augalų ląstelė. Bakterijų ląstelė. Eukariotų DNR yra ląstelės branduolyje ir kai kuriuose organoiduose (mitochondrijose. Prokariotų DNR (nukleoidas – žiedinė chromosoma) yra ląstelės citoplazmoje. Struktūrinė ŽIV forma (genetinė medžiaga yra RNR). Chromosomos – tai branduolio struktūros dalys. Chromatidė – chromosomos struktūros dalis, kurioje yra DNR molekulė. Genas – tai paveldimosios informacijos vienetas. Cromosomų rinkiniai. Chromosomų rinkinys – tai organizmo ląstelėje esančių chromosomų visuma. Xx. Moters chromosomų rinkinys. KARIOTIPAS – pilnas ląstelės chromosomų rinkinys. Somatinių ląstelių chromosomų rinkiniai mot. 44+xx vyr. 44+xy. Lytinių ląstelių chromosomų rinkiniai. Motininė ląstelė. Dukterinės ląstelės. Homologinės chromosomos. Homologinės chromosomos – tai vienos poros chromosomos. Informacijos perdavimas. Chromosomų poros. Aleliniai genai. Aleliniai genai (aleliai) – tai tokie genai. Diploidinis chromosomų rinkinys – tai homologinių chromosomų porų rinkinys, žymimas 2n. Haploidinis chromosomų rinkinys – tai toks rinkinys. Ervino čargafo gauti duomenys. DNR replikacija. DNR biologinė reikšmė. DNR yra genetinė. RNR biologinė reikšmė. RNR dalyvauja baltymų sintezėje. Genetinis kodas – tai DNR bazių seka / nukleotidų seka. DNR iRNR baltymas (aminorūgščių seka). Antrinė tRNR struktūra. Tretinė tRNR struktūra. Genetinė medžiaga geba saugoti informaciją, replikuotis (dvigubėti), joje gali vykti mutacijos.


Eukariotų DNR yra ląstelės branduolyje ir kai kuriuose organoiduose (mitochondrijose, plastidėse - chloroplastuose), o RNR – ir branduolyje, ir citoplazmoje.

Prokariotų DNR (nukleoidas – žiedinė chromosoma) yra ląstelės citoplazmoje. Taip pat bakterijose aptinkama plazmidžių – mažų žiedinių DNR molekulių, kuriose yra genai.

Chromosomos – tai branduolio struktūros dalys, kurioje slypi genetinė medžiaga DNR. Interfazės metu genetinė medžiaga vadinama chromatinu (ilgos ir plonos gijos), kuri ląstelės dalijimosi metu kondensuojasi ir virsta struktūra, vadinama chromosomomis.

Chromatidė – chromosomos struktūros dalis, kurioje yra DNR molekulė.

Genas – tai paveldimosios informacijos vienetas, DNR molekulės fragmentas, kuris koduoja informaciją apie polipeptido baltymo aminorūgščių seką. Taip pat glūdi informacija apie RNR struktūrą.

Lytinės chromosomos – tai tokios, kurios nulemia lytį. (vyrų: XY, moterų - XX).

Somatinių ląstelių chromosomų rinkiniai: mot. 44+xx vyr. 44+xy.

Chromosomos kopijuoja save, susidaro du vienodi chromosomų rinkiniai.

Motininei ląstelei dalijantis į kiekvieną dukterinę ląstelę patenka po vieną chromosomų rinkinį.

Dukterinės ląstelės turi po 2 chromosomų poras, tiek pat, kiek turėjo motininė ląstelė.

  • MS PowerPoint 2415 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (492 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Einaras
  • DNR ir RNR projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
DNR ir RNR projektas . (2017 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/dnr-ir-rnr-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 22:54
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo