Dnr ir rnr skaidrės


Dnr ir rnr. Dnr sąvoka pirmasis dnr. DNR sąvoka. Deoksiribonukleorūgštis (DNR, seniau Dezoksiribonukleino rūgštis) - nukleorūgštis, esanti kiekvienoje gyvoje ląstelėje, daugiausia jos branduolyje. Pirmasis DNR modelis. DNR cheminės struktūros modelis pirmąkart buvo pateiktas 1953 m. Pirmojo DNR modelio reikšmė. Šis modelis parodė. DNR sudėtis. DNR yra sudaryta iš nukleotidais vadinamų monomerų, susijungusių į ilgą grandinę – viją. DNR sandara ir pakitimai. DNR grandinė –. DNR jungimasis. DNR molekulė (išskyrus kai kurių virusų) susidaro iš 2 polinukleotidinių grandinių. DNR dvigubėjimo reikšmė. Viena svarbiausių savybių, būtinų genetinei medžiagai (DNR) – gebėjimas dvigubėti (replikuotis). Genai. Informacija apie ląstelėje sintetinamus baltymus yra užkoduota DNR paveldimosios informacijos vienetais – genais. Genetinis kodas. Genetinis kodas paaiškina kokiu būdu DNR molekulėje užkoduojama informacija apie aminorūgščių seką baltymo molekulėje. RNR sąvoka. Ribonukleino rūgštis (RNR) – tai biopolimeras, sudarytas iš kovalentiniais ryšiais sujungtų nukleotidų. Rnr tipai. Informacinė RNR (iRNR arba mRNR) – tai RNR. Transportinė RNR (tRNR) – 74-93 nt ilgio ribonukleorūgštis. Vieta ląstelėje, savybės, funkcijos. Vieta ląstelėje- branduolyje, citoplazmoje, ribosomose, mitochondrijose ir plastidėse. Molekulės sandara. Viena polinukleotidinė grandinė. Nukleotido sandara. Organinė azotinė bazė. DNR ir RNR palyginimas, išvados.

DNR sąvoka Pirmasis DNR modelis ir jo reikšmė DNR sudėtis ir pakitimai DNR jungimasis ir dvigubėjimo reikšmė Genai ir genetinis kodas RNR sąvoka ir tipai RNR vieta ląstelėje, savybės, funkcijos Molekulės ir nukleotido sandara.

Vieta ląstelėje- branduolyje, citoplazmoje, ribosomose, mitochondrijose ir plastidėse. Yra nesugebanti dvigubėti. Realizuoja genetinę informaciją.

Viena polinukleotidinė grandinė. Dažnai susidaro spiralės. Adeninas jungiasi su uracilu. Guaninas jungiasi su citozinu. RNR tipai skiriasi molekulių dydžiu, struktūra ir funkcijomis.

Organinė azotinė bazė – purino (adeninas ar guaninas) arba pirimidino (uracilas ar citozinas) Monosacharidas ribozė Fosfatinė grupė.

  • MS PowerPoint 1413 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (531 žodžiai)
  • D
  • Dnr ir rnr skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Dnr ir rnr skaidrės. (2015 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/dnr-ir-rnr-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 08:21
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo