DNR skaidrės viktorina testas


Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitė. Koks yra pilnas DNR pavadinimas? Atsakymas Deoksiribonukleorūgštis. Kelintais metais buvo pristatytas DNR modelis, kokioje valstybėje? Atsakymas 1953m. , Didžioji Britanija. Kokiais metais už DNR struktūros atskleidimą buvo įteiktos NOBELIO premijos? Atsakymas 1962m. Kokios šalies ir kokių universitetų darbuotojai atskleidė DNR paslaptį? Atsakymas Didžioji Britanija, Kembridžo universitetas. Kas tie mokslininkai? Atsakymas Džeimsas Vatsonas ir Francis Krikas. Kokių epitetu F. Krikas laiške sūnui apibūdino DNR? Atsakymas Graži. Iš ko sudaryta DNR? Atsakymas Iš nukleotidų adenino, timino, citozino, guanino. Kas sudaro vieną nukleotidą? Atsakymas Fosfatas, angliavandenis deoksiribozė, azotinė bazė A, T, G, C. Kokias poras sudaro DNR nukleotidai ? Atsakymas A=T, G?C. Koks ląstelių dalijimasis vyksta lytinių ląstelių brendimo metu? Atsakymas Mejozė. Koks ląstelių dalijimasis vyksta organizmui augant? Atsakymas Mitozė. Kaip vadiname DNR pokyčius? Atsakymas Mutacija. Kokioje fazėje vyksta DNR fragmentais apsikeitimai tarp neseserinių chromatidžių. Atsakymas Profazė I. Kaip galima saugoti savo DNR nuo pažeidimų? Atsakymai. ?Nesideginti saulėje ir soliariumuose.

Kokios šalies ir kokių universitetų darbuotojai atskleidė DNR paslaptį?

Koks ląstelių dalijimasis vyksta lytinių ląstelių brendimo metu?

Kaip galima saugoti savo DNR nuo pažeidimų?

Atsakymai:●Nesideginti saulėje ir soliariumuose;● Nerūkyti;● Nevartoti alkoholinių gėrimų;● Vengti radiacijos ir jonizuotos spinduliuotės;● Saugotis nuo virusinių susirgimų;● Sveikai maitintis;● Kuo mažiau laiko būti užterštose vietovėse. ● Ir t.t.

  • MS PowerPoint 16646 KB
  • 2016 m.
  • 30 puslapių (215 žodžiai)
  • Valentina
  • DNR skaidrės viktorina testas
    10 - 9 balsai (-ų)
DNR skaidrės viktorina testas. (2014 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/dnr-skaidres-viktorina-testas.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 19:51
×