Dogoterapija


Dogoterapija. Dogoterapijos gydymas. Kokie šunys tinka? Šuns pagrindinės savybės. Kokiais atvejais naudojama šunų terapija? Dogoterapija suaugusiems, senesnio amžiaus žmonėms. Dogoterapija vaikams. Žaidimai ir pratimai. Dogoterapija Lietuvoje ir svetur. Lydintis šuo. Šuo namuose. Įdomūs faktai. Išvados. Šaltiniai.


Nors dogoterapija nėra visame pasaulyje pripažintas gydymo būdas, kaip Kineziterapija ar Ergoterapija, bet jos naudojimas nuolat didėja, kai suprantama, kad paprasti gydymo būdai negali padėti emociškai sutrikusiems žmonėms, kurių ligos jau tiek pažengusios, kad jie negali savęs apsitarnauti, be aplinkinių pagalbos.

Lengvas prisitaikomumas prie aplinkos ir naujų žmonių; Draugiškumas ir meilumas; Tinkamas elgesys (be šokinėjimo, lakstymo ar nepageidajamo žmonių laižymo); Mokėjimas dirbti su žmonėmis, prikaustytais prie lovos ar vėžimėlio; Ramybės išlaikymas netikėtose situacijose (paciento šūktelėjimas ar staigus judesys); Aiškiai rodomas pasitenkinimas atliekamu darbu ir kt.

Esant sutrikimams bei psichinei ir fizinei negaliai, įskaitant: cerebrinį paralyžių; neurozę; autizmą; aktyvumo ir dėmesio sutrikimus; Dauno sindromą; įvairios kilmės galūnių paralyžių;.

Keturkojus terapeutus prisileidžia labai arti; Panaikina vaikų agresiją, formuoja teigiamas emocijas; Tobulinama empatija ir savęs vertinimas; Padeda vaikams įgyti pasitikėjimo savo jėgomis, ugdo kantrybę. Pagrindinį šunų terapijos tikslas– visapusišką paciento vystymąsis, kurio pasiekimas yra visų gydymo procese dalyvaujančių bendras laimėjimas.

Gerina gebėjimą susitelkti; Rūpinimosi savo ir šuns higiena gebėjimas; Skatinti uoslės, regos, klausos bei lietimo pojūčius; Tobulina kalbos įgūdžius; Pažinimo funkcijas; Savarankiškumas; Mobilumo pagerinimas; Atsipalaidavimas.

Lydintys šunys yra plačiai po visą pasaulį išplitę žmogaus padejėjai, šie šunys apmokomi padėti žmogui atlikti kasdienius darbus, yra 3 rūšių pagalbiniai šunys: Rodantys šunys Girdintys šunys Padedantys šunys.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 3794 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (831 žodžiai)
  • Piotr
  • Dogoterapija
    10 - 4 balsai (-ų)
Dogoterapija. (2016 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/dogoterapija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:37
×