Dokumentinės literatūros ypatybės


Dokumentinės literatūros ypatybės.

Šiais laikais yra labai didelis literatūros pasirinkimas. Kiekvienas žmogus gali pasirinkti knygą pagal savo skonį. Istorijos mėgėjai dažnai renkasi dokumentinę literatūrą. Šie kūriniai traukia tuo, kad jie yra paremti faktais ir menine išmone. Juose siekiama tikroviškai atvaizduoti autentiškus įvykius ir faktus. Vieni dokumentiniai kūriniai yra sukurti istorikų, kituose autoriai aprašo savo išgyvenimus istorijos audrose. Ši literatūra realistiškai supažindina su istorine epocha, mes mintyse galime susikurti tikrovišką istorinio laikotarpio vaizdą. Skaitydami tokias knygas, mes geriau suprantame istorinę praeitį.

Dokumentiniuose kūriniuose yra daugiau dinamikos nei grožinėje literatūroje. Mūšių aprašymai, žvalgų ir šnipų gyvenimo ypatybės suteikia kūriniams savitumo, tikroviškumo. Istorijos vadovėliuose pateikiama informacija yra „sausi“ faktai, su istoriniu laikotarpiu supažindinama glaustai, pateikiama tik bendroji informacija. Dokumentinė literatūra plačiau aprašo kurį nors vieną istorinį laikotarpį, faktai pateikiami įdomiau. Ypač vertingi yra tokie kūriniai, kuriuos parašė žmonės, kurie patys dalyvavo istoriniuose įvykiuose. Tokia informacija nebus pateikiama nei viename istorijos vadovėlyje. Autorius perteikia savo patirtį, išsako nuomonę. Įvykius mačiusio ir juose dalyvavusio žmogaus pamąstymai yra žymiai įdomesni, nei kabinetuose sėdinčių istorijos mokslo profesorių. Istoriniai faktai suteikia realumo, sukuria stipresnį įspūdį.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (854 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vasia
  • Dokumentinės literatūros ypatybės
    10 - 8 balsai (-ų)
Dokumentinės literatūros ypatybės. (2015 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/dokumentines-literaturos-ypatybes.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 03 d. 02:53
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo