Dokumentų derinimas ir tvirtinimas


Įvadas. Dokumentų rengimas. Dokumentų rengimo taisyklės. Dokumentų rekvizitai. Dokumentų derinimas. Vidinis dokumentų derinimas. Išorinis dokumentų derinimas. Dokumentų tvirtinimas. Dokumento tvirtinimas vadovo parašu. Dokumento tvirtinimas kitu teisės aktu. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Neretai įvairiose įstaigose iškyla klausimų, pagal kokius reikalavimus reikiai tinkamai derinti ir tvirtinti dokumentus. Tokia problemą atsiranda todel, kad dauguma žmoniu nežino tų tikrų reikalavimų, kad taisyklingai suderinti arba patvirtinti dokumentus, nors, šiolaikiniame pasaulyje tai yra labai svarbu kiek vienai įmonėi, arba žmogui dirbančiam su dokumentais.

Darbo tikslas – Išanalizuoti kaip reikia derinti ir tvirtinti dokumentus.

Darbo metodai: mokslinės literatūros ir kitų šaltinių analizė; dokumentų analizė; t

Darbo struktūra. Projektinį dokumentų valdymo darbą sudaro santrauka lietuvių kalba, įvadas, 3 skyriai, išvados, 3 pozicijų literatūros ir šaltinių sąrašas. Darbe yra 15 paveikslų. Darbo apimtis – 14 puslapių.

Raštvedyboje dokumentų derinimo sąvoka dažniausiai apima tokias procedūras kaip dokumento peržiūrėjimas ir įsitikinimas, kad jis tinkamas formos, turinio, teisiniu, kalbiniu, finansiniu ir kitais aspektais. Kiekvieną aspektą gali derinti atskiras specialistas. Taip pat derinimas gali būti bendro pobūdžio, tuomet gali pakakti ir vieno dokumentą derinančio darbuotojo. Dokumento suderinimas yra pritartimas jam, sutikimas su jame išdėstytais teiginiais arba paliudijimas, kad jis atitinka nustatytus reikalavimus (teisės aktus ir t.t), ir to patvirtinimas parašu. Dokumentų derinimas gali būti dviejų rūšių:

Vidinis dokumentų derinimas – Kai dokumento projektas derinamas su įstaigos, įmonės specialistais.

Dokumentas įstaigos viduje derinamas siekiant įsitinkinti, ar jis tinkamai parengtas turinio, formos, finansiniu, teisiniu ir kitais aspektais. Dokumentas derinamas prieš pasirašant vadovui. Dokumentą derinantis darbuotojas pasirašytinai prisiima atsakomybę už savo kuruojamą sritį.

Su kuriais darbuotojais reikia derinti dokumentus, nustato įstaigos vadovas. Pavyzdžiui, galima įsakymu patvirtinti Vidinio dokumentų derinimo nuostatus. Pavyzdžiui:

Dokumento tekstas dažniausiai derinamas su atitinkamų skyrių vadovais ir kitais įmonės specialistais, kurių nuomonė svarbi ir reikalinga norint parengti tinkamą įsakymą ar kitą dokumentą. Vizos rašomos projekto pirmajame egzemplioriuje po parašo rekvizitu.

Su rengėjo parašu ir data egzempliorius lieka įstaigoje, o adresatui siunčiamas egzempliuorius tik su rengėjo nuoroda ir pasirašytas vadovo.

  • Microsoft Word 607 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1819 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kiril
  • Dokumentų derinimas ir tvirtinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Dokumentų derinimas ir tvirtinimas . (2019 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/dokumentu-derinimas-ir-tvirtinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 17 d. 23:43
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo