Dokumentų tekstų ypatybės


Įvadas. Dokumentų tekstų struktūros ypatumai. Protokolas. Aktas. Pažyma. Įsakymas. Praktinė dalis. Dalykinis raštas. Asmeninis prašymas. Perdavimo aktas. Įsakymas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Tai sąvoka, turinti keletą reikšmių. Viena iš jų – tai dokumentas, fiksuojantis privačių asmenų ir valstybės, valstybių ekonomines ir politines sutartis, sandėrius. Dokumentų valdymo praktikoje aktas apibūdinamas dvejopai:

Dokumentų rengimo praktika rodo, kad organizacijos surašo ir tokių aktų, kuriuos galima priskirti prie siunčiamųjų. Tai įmonių tarpusavio atsiskaitymų suderinimo aktai. Juose dokumento sudarytojų pavadinimai dėstomi vienas po kitu pradedant nuo to, kuriam priklauso iniciatyva. Galima nurodyti jų duomenis: registro, kuriame kaupiami ir saugomi duomenys apie įmonę, pavadinimą, įmonės kodą, buveinės adresą, kontaktinę ir kitą reikalingą informaciją.

Prašau išleisti mane kasmetinių atostogų 28 kalendorinėms dienoms nuo 2012m. sausio 9d. iki 2012m. vasario 6d. imtinai.

Pradėdama eiti pareigas Eglė Matačiūnaitė, personalo skyriaus vadovė, perėmė, o Indrė Lenktaitė, direktoriaus pavaduotoja, perdavė dokumentus:

Atsižvelgdamas į personalo skyriaus vadovės Eglės Matačiūnaitės 2011m. gruodžio 15d. tarnybinį pranešimą,

s k i r i u Gretai Miškinytei vieno mėnesio atlyginimo dydžio priedą prie atlyginimo.

Pranešu, kad iš įmonės aikštelių buvo vagiamos statybinės medžiagos. Sargai sako, kad to nepastebėjo, nes tuo metu tikrino teritoriją, ir buvo kitoje aikštelės dalyje.

Siūlau sargams Jonui Mackevičiui ir Antanui Petraičiui skirti drausmines nuobaudas – pastabas.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (1317 žodžiai)
  • Jovita
  • Dokumentų tekstų ypatybės
    10 - 4 balsai (-ų)
Dokumentų tekstų ypatybės. (2014 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/dokumentu-tekstu-ypatybes.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 17:31
×