Dokumentų valdymas 2


Teisiniai dokumentų valdymo pagrindai. Dokumentų naikinimo akto pavyzdys. Dokumentu valdymas konspektas. Naikinimo akto pavyzdys. Dokumentu valdymas referatas. Rastvedybos pagrindai. Akto pavyzdys. Dokumentu valdymas referatas. Teises aktu iforminimas. Dokumentu valdymo teisiniai pagrindai.

Dokumentų valdymo teisiniai pagrindai. Teisės aktų įforminimas. Dokumentų priedai. Pridedami dokumantai. Dokumentų išrašai. Raštas. Protokolas. Aktas. Tarnybinis pranešimas. Literatura. Lietuvos respublikos teisės aktai nustato, kad tiek valstybės ar savivaldybės institucijų, įstaigų, tiek privačių juridinių asmenų veiklos dokumentai turi būti efektyviai valdomi ir prieinami jų pačių ar kitų asmenų poreikiams tenkinti, apsaugoti nuo sugadinimo, praradimo, neteisėto naudojimo, pakeitimo, naikinimo bei išsaugoti teisės aktuose nustatytą laiką. Už minėtų juridinių asmenų dokumentų valdymo organizavimą atsako vadovas arba jo įgaliotas asmuo. Taigi tiek rengiant dokumentus, tiek juos tvarkant ir ruošiant perduoti į savo ar kitą archyvą, būtina laikytis teisės aktuose nustatytų reikalavimų. Tačiau nors šie reikalavimai nustato bendruosius principus dokumentų tvarkymui, praktiškai dokumentų tvarkymo specifika dėl skirtingų dokumentų saugojimo terminų, dėl skirtingų teisinių reguliavimų tam tikroje srityje ar savivaldybėje ir dėl kitų panašių niuansų, skiriasi priklausomai nuo juridinio asmens teisinio statuso, atskirų veiklos rūšių ir pan.

Tai dokumentas, kurio tekstą sudaro įvadinė ir dėstomoji dalys ir išvados. Įvadinėje dalyje nurodomas akto surašymo pagrindas, jį surašę asmenys. Jei aktą rašo komisija, nurodomas jos sudarymo pagrindas, surašomi komisijos pirmininko ir narių vardai, pavardės, gali būti nurodomos ir jų pareigos. Jei tiriant įvykį ar faktą dalyvauja kviestieji asmenys ar liudytojai, jie taip pat turi būti nurodomi akto įvadinėje dalyje. Dėstomojoje dalyje pateikiami komisijos nustatyti faktai. Išvadose nustatyti faktai apibendrinami, gali būti pateikiami siūlymai. Aktą pasirašo visi įvadinėje dalyje nurodyti asmenys. Perėmimo akto įvadinėje dalyje nurodomas teisinis veiksmų pagrindas, įrašomas perdavėjas (-ai) (pareigos, vardas ir pavardė) ir perėmėjas (-ai) (pareigos, vardas ir pavardė). Įvardijami perduodami dalykai – nurodomi jų pavadinimai ir kiekis. Aktą pasirašo perdavėjas ir perėmėjas. Gali būti tvirtinama įstaigos vadovo parašu. Tvirtinimo žyma nerašoma, kai perduodantys asmenys yra įstaigų vadovai ar jų įgalioti asmenys.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (2407 žodžiai)
  • Andrius
  • Dokumentų valdymas 2
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Dokumentų valdymas 2. (2010 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/dokumentu-valdymas-2.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 16:41
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo