Dokumentų valdymas dokumentų rengimo taisyklės


Įvadas. Dokumentų rengimas. Dokumentų rengimo taisyklėse vartojamos sąvokos ir jų apibūdinimas. Dokumentų rekvizitai. Dokumentų tekstų ypatumai ir dokumentų pavyzdžiai. Asmens įgaliojimas. Autorinė kūrinio užsakymo sutartis nr. Bendradarbiavimo sutartis. Darbo sutarties pavyzdinė forma. Charakteristika. Uždarosios akcinės bendrovės. Įsakymas. Dėl vardaitės pavardaitės priėmimo į darbą. Dėl papeikimo.


Šio darbo tikslas - apžvelgti, kaip įgyvendinami dokumentų valdymo procesai įmonėje. Įgyvendinti užsibrėžtam tikslui iškelti šie uždaviniai :

Kiekviena įmonė, organizacija, institucija rengia įvairius dokumentus priklausomai nuo jos vykdomos funkcijos ir kompetencijos, nuo veiklos pobūdžio, nuo ryšių su kitomis įmonėmis, generalinio direktoriaus patvirtintose taisyklėse (2006) dokumentai suskirstyti į sekančias grupes, Daugelis įmonių, organizacijų, institucijų paruošia dokumentų formas, tekstų trafaretus, o tai

leidžia žymiai greičiau ir kokybiškiau rengti įvairius dokumentus. Tačiau svarbu, kad rengiant

Dokumentų rengimo taisyklės nustato valstybės ar savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių, Viza- Atsakingų asmenų vizuojami t isės aktai (įsakymai, nutarimai, sprendimai, potvarkiai). Jei reikia- dokumento rengėjo vizuojami vadovo parašu tvirtinami dokumentai( aktai, sąrašai, planai) bei įstaigoje liekantis siunčiamo dokumento egzempliorius.

programos ir kiti dokumentai. Dokumentų rengimo taisyklės nustato, kad teisės aktų tekstas turi būti glaustas, aiškus, logiškas. Jame negali būti faktų ar situacijų aprašymo, pastabų, atskirai nurodomo pagrindo. Teisės akto tekstą gali sudaryti preambulė ir dėstomoji dalis. Preambulėje nurodomas teisės akto priėmimo pagrindas ar veiksmų tikslai. Paprastai pradedama žodžiais ,,Vadovaudamasis (-si)”, ,,Įgyvendindamas (-a), ,,Vykdydamas (-a)”. Preambulės gali nebūti, jei pagrindas nenurodomas ar veiksmų tikslai neaiškinami.

Įstaigos rengiamų dokumentų tekste pateikiamos pastabos, pasiūlymai ir išvados įforminami kaip atskira teksto dalis ar pastraipa. Jeigu reikia pagrįsti pateiktus faktus ar argumentus, dokumento tekstas gali būti papildomas pridedamais dokumentais ar dokumentų kopijomis, išrašais, nuorašais (dar vadinami pridedamaisiais dokumentais). Toliau pateikti įvairių dokumentų rūšių pavyzdžiai leis išsamiau susipažinti ne tik su teksto ypatumais, bet ir įforminimo reikalavimais.

Atsižvelgdamas į Vardaitės pavardaitės 2011-01-01 prašymą, priimu ją dirbti reklamos vadybininke nuo 2011-03-01, mokant jai 8000 Lt mėnesinį atlyginimą. Skiriu V. Pavardaitei trijų mėnesių bandomąjį laikotarpį.

  • Raštvedyba Referatas
  • Microsoft Word 76 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (3399 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aivaras
  • Dokumentų valdymas dokumentų rengimo taisyklės
    10 - 2 balsai (-ų)
Dokumentų valdymas dokumentų rengimo taisyklės . (2017 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/dokumentu-valdymas-dokumentu-rengimo-taisykles.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:19
×