Dolerio istorija


Ekonomikos referatas. Dolerio istorija. Įdomūs faktai apie jav dolerį. Jav įtaka pasaulinėje ekonomikoje. Jav federalinis rezervas. Dolerio burbulas sprogs? Dolerio dominavimas. Dolerio prognozės. Veiksniai nulėmę dolerio kritimą. Lietuva ir dolerio kurso smukimas. Dolerio kurso kritimas lito atžvilgiu 1994-2012 metais. Dolerio silpninimo politika ir jos pasekmės. Pasitikėjimas doleriais. Dolerio kurso įtaka tauriųjų metalų kainoms. Išvados. Literatūra.


1.Pagrindinė jėga dominuojanti pasaulio ekonominiame gyvenime yra JAV ekonomika.

2.Pagrindine pasaulio valiuta išlieka JAV doleris, tačiau dolerio kursas kris pamažu pasaulio ekonomikai nepridarydamas žalos, kol pasieks savo ”realią” vertę.

3.Didelis dolerio poreikis kėlė jo kainą, todėl JAV doleris nuolat stiprėjo, bet jau ne dėl ekonominių priežasčių, bet grynai dėl spekuliacinio pobūdžio.

4.Dolerio kritimą labiausiai lėmė: einamosios sąskaitos deficitas, karas Irake, išaugusios naftos kainos.

5.Sparčiau krintantis doleris sukeltų sumaištį Amerikos akcijų biržose, užsieniečiai staigiai imtų pardavinėti JAV kompanijų akcijas. Akcijos visame pasaulyje imtų pigti, todėl imtų lėčiau augti ekonomika.

6.JAV dolerio kurso kritimas mūsų valiutai niekaip neatsilieps, nes litas yra „pririštas“ prie euro.

7.Galima sakyti, kad daugiausia išlošė tos Lietuvos įmonės, kurios turėjo paskolas bei pirko žaliavas doleriais, o pardavė savo produkciją Lietuvoje ar euro zonos rinkoje.Tuo tarpu nuostolius skaičiuoja tos bendrovės, kurios bendradarbiauja su dolerį pripažįstančiais partneriais ir perka žaliavas vietos rinkoje.

  • Ekonomika Referatai
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (2970 žodžių)
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 242 KB
  • Dolerio istorija
    9 - 3 balsai (-ų)
Dolerio istorija. (2013 m. Birželio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/dolerio-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 15:33