Dolomitas


Įvadas. Klovainių geografinė padėtis. Ab dolomitas. Dolomito klodų problemos. Dolomito fizinės savybės. Lietuvos dolomitas. Kompleksinio dolomito panaudojimas. Natūralaus (gamtinio) dolomito panaudojimas. Degto iki 700 – 1200(c dolomito panaudojimas. Išvados. Literatūra.


Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti bendrovė išgauna ir apdoroja stipinų sluoksnio dolomitą, susidariusį demono laikotarpių 300 mln. Metų prieš Kristų.

„Dolomitas“ yra sėkmingai Lietuvos ir Latvijos rinkose dirbanti bendrovė. Jos darbuotojai, prisiimdami visišką atsakomybę už produkcijos bei aptarnavimo kokybę ir taip pelnydami verslo partnerių pasitikėjimą, pagarbiai ir profesionaliai reaguoja į klientų reikalavimus.

Bendrovė turi produkcijos pristatymo, bet kokiu transportu patirtį, todėl partnerių ieškoma Vokietijoje, Lenkijoje bei kitose šalyse.

Pastaraisiais metais bendrovė didelį dėmesį skiria investicijoms: šiuolaikinėms gamyboms technologijoms diegti, našiems mechanizmams įsigyti, darbo sąlygoms gerinti.

AB „Dolomitas“ įdiegta vidinė gamybos kontrolės sistema, nuo 2000 metų bendrovėje veikia ISO kokybės vadybos sistema. Taip pat „Dolomitas“ turi Gamybos kontrolės sistemos sertifikatus (išduotus Lietuvos SPSC) pagal standartus. Taip pat AB „Dolomitas“ turi teisę savo produkciją – dolomito skaldą – ženklinti CE ženklu.

Siekdama padidinti dolomito skaldos gavybos ir realizacijos našumą, AB „Dolomitas“ 2005 m. įsigijo naujausią kasybos ir krovos darbų techniką.

Nuo tada, kai dolomitas buvo ištirtas Biržų, Joniškio ir kituose rajonuose, jau praėjo dešimtis metų, ir situacija tuose plotuose pasikeitė. Antai, prie Žagarės telkinio vis arčiau glaudžiasi miestas, o prie buvusio karjero ir kalkių krosnių pastatyti namai. Daugelis Biržų rajono dolomito atodangų (Apaščios ir Nemunėlio krantuose) bei arti žemės paviršiaus slūgsančių jo klodų (Medeikiuose, Pakrovėjoje) telkiniai buvo eksploatuojami. Žagarės ir Vinkšninių telkiniai buvo naudojami ir tada, kai oficialiai laikyta, jog jie užkonservuoti. Todėl duomenys apie dolomito telkinius dalinai neatitinka faktinės padėties, t. y. ištekliai mažesni arba jau „užstatyti“ techniniais statiniais. Todėl sprendžiant dolomito išteklių apsaugos klausimus, reikia išskirti perspektyvius eksploatavimui plotus ir apsaugoti juos nuo užstatymo, techninių įrenginių ir komunikacijų, taip pat apgalvotai spręsti privatizavimo problemas tuose rajonuose.

Pirmiausia reikia įvertinti eksploatuojamų Petrašiūnų ir Klovainių telkinių prognozuojamas galimybes bei visą zoną nuo Rozalimo apylinkių iki Noreikių Latvijos pasienyje geologiniu ir ekonominiu požiūriais, kad būtų galima šiuos plotus apsaugoti. Tikslinga apibendrinti ir įvertinti visų žinomų Lietuvos – dolomito telkinių ir prognozuojamų plotų geotechninius, litologinius ir kokybės rodiklius.

  • Geologija Referatas
  • Microsoft Word 230 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1889 žodžiai)
  • Dovydas
  • Dolomitas
    10 - 3 balsai (-ų)
Dolomitas. (2016 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/dolomitas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:48
×