K. Donelaitis. Jo asmenybė, vertybių sistema “Metuose”


Ar šiandien mums aktualūs donelaičio pamokymai. Ar aktualus mums siandien donelaicio pamokymas. Vertybės donelaičio metuose. Ar aktualūs mums šiandien donelaičio pamokymai. Ar aktualūs mums šiandien donelaičio pamokymai?. Donelaitis metai vertybes. Donelaitis vertybes. Vertybes metuose. Donelaicio pamokymai siandien. Ar aktualus mums siandien k. donelaicio pamokymai.

K. Donelaičio asmenybė, vertybių sistema “Metuose”. K. Donelaitis buvo temperamentingas,jautraus charakterio žmogus. Tai atsispindi ir jo kūryboje, ir archyviniuose dokumentuose. Poetas buvo aukštos moralės žmogus. Sentvėje jis rašė vokiškai “žinias” apie parapiją būsimajam Tolminkiemio klebonui.

K.

Poetas buvo aukštos moralės žmogus. Sentvėje jis rašė vokiškai žinias apie parapiją būsimajam tolminkiemio klebonui. Be abejo, tesingai save taip apibūdino: aš iš prigimties buvau gyvo temperamento ir mokėjau dainuoti bei skambinti savo fortepijonu ir klavesinu, bet skambindamas ir dainuodamas būdavau moralus .

K. Donelaitis troško atsidėti kūrybai, mokslui. Spėjama, kad gyvsidabrio garai, kurių negalėjo išvengti dirbdamas barometrus, bus labai pakenkę jo sveikatai.

Ryškus k. Donelaičio asmenybės bruožas – nusistatymas prieš nuožmius ponus ir demokratiškas Lietuviškumas. Labai gerbė paprastus kaimo žmones ir puoselėjo Lietuvių kalbą.

Vokiečių kolonistų atnešamai vokiškai civilizacijai, k. Donelaitis stengėsi pastatyti priešais Lietuvių tautinę kultūrą, senovinius Lietuvių papročius ir taurų gyvenimo būdą.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (297 žodžiai)
  • Mokykla
  • Motiejus
  • K. Donelaitis. Jo asmenybė, vertybių sistema “Metuose”
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
K. Donelaitis. Jo asmenybė, vertybių sistema “Metuose”. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/donelaicio-asmenybe.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 12:52
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo