Donelaitis - dorovinės vertybės


Ryšys su žeme. Ne pats blogiausias variantas. Ateitį kursime patys.


Kodėl taip yra? Kodėl tuokiamasi su žmogumi, prisiekiama jam amžina ištikimybė, o po kelerių metų savaime suprantamu dalyku tampa noras dar daug ką išbandyti, pavyzdžiui, santykius su kitais? Kur pradingo savaitgaliai su šeima ir vakarojimas drauge kalbantis, o ne žiūrint televizorių? Kas nutiko, kad tėvai yra labiau susirūpinę savo laisvės ir norų realizavimu, o ne bendro gyvenimo kūrimu, vaikų auklėjimu, jų draugų bei laisvalaikio kontroliavimu.

Keista, kad   kurdami šeimą žmonės nesupranta, jog nuo tos dienos jų,  kaip atskirų individų nebėra, kad nuo šiol jie nuolat turės derinti savo pomėgius, norus ir kompromisų dėka siekti vieno tikslo – gražios, moralinėmis vertybėmis besiremiančios, šeimos. Nes tik tokia šeima gali sukurti tinkamus pagrindus besiformuojančiai asmenybei (jų vaikui), o šis savo ruoštu – ateities visuomenei. Bet kokias vertybes gali suteikti i tėvai, kurių šeimos pagrindas buvo pinigai ar ilgos kojos?

Stebint kaip atsainiai savo elgesį vertina patys tėvai, atrodo, kad jie nesupranta, jog šeimoje patirtos dvasinės traumos vaikui atsilieps vėliau: leis lengviau pasiduoti blogai įtakai, egoizmui, smurto pasireiškimui. Svarbu suvokti, kad nepilnavertė, be moralinių vertybių šeima iš vaiko pasaulio atima labai daug teigiamų emocijų.

Be abejo, yra tokių šeimų, kurios stengiasi, kad jų šeimoje būtų puoselėjamos dvasinės vertybės, kad hedonistiški troškimai neužimtų svarbiausios vietos jų gyvenime. Bet tai veikiau išimtys, nei normos. O turėtų būti atvirkščiai! Tėvai niekada neturėtų pamiršti, kad šeimose vyksta lemiama kova už jų vaikų ateitį (jų tikslus, charakterį, siekius, norus) ir ateities visuomenę.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1424 žodžiai)
  • Mokykla
  • Odeta
  • Donelaitis - dorovinės vertybės
    10 - 8 balsai (-ų)
Donelaitis - dorovinės vertybės. (2016 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/donelaitis-dorovines-vertybes.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 05:13
×