K. Donelaitis Gyvenimo samprata "Metuose"


Darbo tema metuose. Prickaus charakteristika. Darbo tema donelaicio metuose. Donelaicio metu ismintis. Religingumas metuose. Žmogaus samprata donelaičio metuose. K donelaičio metų gyvenimo išmintis. Kristijono donelaicio metu ismintis. Religingumas donelaicio metuose. Metu ismintis donelaitis.

Gyvenimo samprata “Metuose”. Skaitydami Kristijono Donelaičio “Metus”, pastebime, kad nemažą kūrinio dalį sudaro lauro, selmo ir Šaltyšiaus Pričkaus pamokančios bei patariančios kalbos, kuriose, be abejonės, regime paties autoriaus pozicją. Todėl galime spręsti, kad vienas iš Donelaičio tikslų buvo parodyti žmonėms, kaip reikia teisingai elgtis, o tas, kuris teisingai elgiasi, yra ir išmintingas.

Skaitydami kristijono donelaičio metus , pastebime, kad nemažą kūrinio dalį sudaro lauro, selmo ir šaltyšiaus pričkaus pamokančios bei patariančios kalbos, kuriose, be abejonės, regime paties autoriaus pozicją. Todėl galime spreęsti, kad vienas iš donelaičio tikslų buvo parodyti žmonėms, kaip reikia teisingai elgtis, o tas, kuris teisingai elgiasi, yra ir išmintingas.

Ne tik pričkaus kalbomis, bet ir nedorų būrų bei ponų gyvenimo aprašymuonelaitis parodo, kaip turėtų elgtis doras, moralus bei išmintingas žmogus. Idealų žmogų mes gautume sudėję kiekvieno iš viežlybųjų būrų savybes(lauro bei pričkaus išmintį, selmo religingumą, krizo darbštumą).

Manau, kad selmo lūpomis tikėjimą skleidžiantis k. Donelaitis religingumą laiko viena ( bene svarbiausia) pasaulio pažinimo sąlyga. Tikintis žmogus laikomas teisingu. Tai įrodo ponų pavadinimas bedieviais , glūpais , bėdžiais , kai jie nepasimeldžoa prieš valgį. Aš manau, kad k.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (323 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gailutė
  • K. Donelaitis Gyvenimo samprata "Metuose"
    9 - 1 balsai (-ų)
K. Donelaitis Gyvenimo samprata "Metuose". (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/donelaitis-gyvenimo-samprata-metuose.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 21:39
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo