Dopingas sporte


Dopingas sporte. Apžvelgti straipsniai ir naudota literatūra.

Šiuo metu ir seniau buvo ir bus aktualus dopingo vartojimo klausimas sporte. Pirmą kartą dopingo vartojimas užfiksuotas dar 1896 m. – kai dviratininko organizme buvo rasta vaistų, kurie didina pajėgumą, ko pasekoje sportininkas mirė perdozavęs. Internete yra labai daug informacijos dopingo tema. Pasirinkau keletą straipsnių, kurie man davė naujų žinių ir tos žinios davė peno pamąstymams.

Dopingo vartojimas paliečia ne tik profesionalius sportininkus, bet ir sportininkus mėgėjus bei, kas ypatingai aktualu, vis jaunesnio amžiaus asmenis, imančius pavyzdį iš sporto etalonų. Dopingo vartojimas visuomenei kelia nerimą dėl to, kad kenkia atletų sveikatai, suteikia neteisėtą pranašumą varžantis, pažeidžia sporto etikos principus. Simas Valantas savo straipsnyje klausia: Genų dopingas – sporto pabaiga? (cit. pab.) Iš tiesų, dabartinė situacija tokia, kad sportuojant vos ne kiekvienoje sporto šakoje norint pasiekti labai aukštų rezultatų, griebiamasi dopingo. Sporto šakos treneriai, gydytojai, žino ką galima kokiomis dozėmis vartoti, stengiasi vartojimą nuslėpti nuo tikrinančios komisijos, tačiau ne visada pavyksta. Nukenčia labiausiai tie, kurie neturi finansų, neturi remėjų, tačiau jie turi labai didelį norą, jie siekia rezultatų sporte natūraliai, be dopingo, tačiau laimi vis tiek tas, kuris turėjo didesnį finansavimą, ir be abejo vartojo dopingą ir jam pasisekė, kad komisija organizme jo neaptiko.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (785 žodžiai)
  • Universitetas
  • Algirdas
  • Dopingas sporte
    10 - 9 balsai (-ų)
Dopingas sporte. (2015 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/dopingas-sporte.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 19:49
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo