Doringumas


Kaunas. Įvadas. Darbo tikslas išsiaiškinti, kas yra doringumas, dora bei doras žmogus. Doringumas- kas tai? Tai yra sąžinė, kuri visada kalba tiesą. Dorovė. Tai individualios sąmonės. Doru žmogumi galėtume pavadinti tokį žmogų. Doroviškai auklėdami. Siekiame, kad žmogus įsisavintų dorovines žinias. Dorovės normos. L. Jovaiša- Lietuvos edukologas. Kiekvienai šiai normai būdingos tam tikros vertybės darnai – meilė. Žmogiškosios dorybės. Tai yra tvirtos nuostatos, tvarūs polinkiai. Kaip būti doru žmogumi? Toleruoti skirtingas žmonių rases. Apibendrinimas. Dorybę formuoja įprotis. Ji, kaip ir įprotis, įgyjama praktikuojant Todėl stenkimės daugiau padėti kitiems. Naudoti šaltiniai. Jakavičius.

Darbo uždaviniai: aptarti žmogiškąsias dorybes, dorovės normas, kuo svarbus dorovingumas ir kaip jis pasireiškia žmonėse.

Doru žmogumi galėtume pavadinti tokį žmogų, kuris: būna savimi; rodo pagarbą sau ir kitiems; yra sąžiningas; padeda kitiems; įsiklauso į save ir kitus; nesielgia asocialiai; nenaudoja kaukių.

Siekiame, kad žmogus įsisavintų dorovines žinias; norime, kad jo sąmonėje susiformuotų žiniоs, atitinkančios pažiūros, vertinimai ir įstikinimai; svarbiausia, kad doroviškai tobulėtų. Doroviškai auklėdami taip pat laviname valią, charakterį, jausmus.

L. Jovaiša- Lietuvos edukologas, habilituotas socialinių mokslų daktaras, teigia, jog yra amžinosios ir besikeičiančios (laikinos) dorovės normos. Amžinas normas lemia esamybės logika ir principas, regima Būties santvarka: 1) darna - žmogui palaimos šaltinis; 2) tiesa - tikrovę atitinkantis teiginys; 3) teisingumas - žmogaus prigimtinę teisę atitinkantis elgesys; 4) patikimumas - žodžio, veiksmo pastovumas.

Kiekvienai šiai normai būdingos tam tikros vertybės: darnai – meilė, žmogiškumas, pagarba kitam, gerumas, gailestingumas, altruizmas; tiesai – išmintingumas, tiesumas, atvirumas, tyrumas, taurumas; teisingumui - atsakingumas, sąžiningumas, pakantumas, pareigingumas; patikimumui - drausmingumas, ištikimybė, pusiausvyra, saikingumas.

  • Pedagogika Skaidrės
  • MS PowerPoint 617 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (435 žodžiai)
  • Sandra
  • Doringumas
    10 - 6 balsai (-ų)
Doringumas. (2015 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/doringumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:08
×