Dorinis ugdymas


Sociologijos referatas. Įvadas. Pagal šalkauskį. Dorinimo tikslai. Tolimesni ir artimesni dorinimo tikslai. Objektyviniai ir subjektyviniai dorinimo tikslai. Tiesioginiai ir netiesioginiai dorinimo tikslai. Etinis auklėjimas. (pagal l. Jovaišą). A. Dorinimo turinys. Santykiai su dvasine kultūra dorybės vykdant tiesos sakymo priedermes. Dorybės teisingumo priedermes. Santykiai su socialinėmis priedermėmis dorybės vykdant patikimumo priedermes. Dorybės vykdant pareigos priedermes. Dorinimo metodai ir formos. Dorovinio išsiauklėjimo pažinimas. Dorovinių žinių įsisavinimas. Racionalus žinių pagrindimas. Emocinis žinių išgyvenimas. Laisvas dorovinis apsisprendimas. Dorovinis elgesys ir jo sunkumų įveikimas. Dorovinio gyvenimo organizavimas.


Panašų kelią tenka padaryti, ieškant dorinimui tolimiausio kelio. Dorinimas turi paruošti žmogų gyvenimui doriniu atžvilgiu. Nesunku suprasti, jog gyvenimas turi savo tikslą, o jeigu taip, tai ir; dorinis auklėjimas siekia šito tikslo. Dorinio gyvenimo srityje objektyviai pati dora. yra tikslas, aišku tad, jog ji sykiu yra tikslas ir doriniam žmogaus auklėjimui. Tačiau dora nėra tolimiausias tikslas nei žmogaus gyvenimui, nei doriniam auklėjimui, nes pati dora, kaipo dorinių gėrybių tvarka, įgauna tikros reikšmės tik ryšius su tuo nelygstamuoju gėriu, pagal kurį, kaipo savo vyriausią tikslą, turi laisvai ir sąmoningai apsispręsti žmogaus valia. Šitas vyriausias gėris, esąs nelygstamasis tikslas žmogaus valiai, kartu yra galutinis, arba tolimiausias, tikslas doriniam auklėjimui. Taigi tolimiausias dorinis gyvenimo tikslas ir tolimiausias dorinio auklėjimo tikslas sutampa, ir tuo tikslu yra pats Dievas.

  • Sociologija Referatai
  • 2013 m.
  • Sema
  • 13 puslapių (5983 žodžiai)
  • Sociologijos referatai
  • Microsoft Word 34 KB
  • Dorinis ugdymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Dorinis ugdymas. (2013 m. Balandžio 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/dorinis-ugdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 03:54