Dostojevskis „Nusikaltimas ir bausmė“ lietuvių konspektas


Dostojevskis „Nusikaltimas ir bausmė“ lietuvių konspektas. Veikėjai. Siužetas.


I. Pagrindinis veikėjas Raskolnikovas (Rodia) – studentas, nuomuojasi butą, tačiau bijo sutikti šeimininkę, nes yra prasiskolinęs. Buvo nuo visų atsiskyręs, niūrus, irzlus. Gyvena skurde. Raskolnikovas nuėjo į lombardą, pas Alioną Ivanovną, nunešti užstato, bet ji jo nepriima, nes daiktas nevertingas. Moteris dar duoda jam laiko.Vyras supyksta,jog ji nepriima laikrodžio ir jo galvoje pradeda suktis mintys apie apiplėšimą.

Smuklėje Raskolnikovas susipažįsta su valdininku Marmeladovu. Jis išlieja Raskolnikovui savo širdį, jog pragėrė viską, ką turėjo ir nebeturįs, kur eiti. Turi žmoną Kateriną Ivanovną, tris vaikus ir dar keturiolikmetę dukrą, kurią muša Katerina. Katerina serga, o jo dukra iš pirmos santuokos turi dirbti, parnešti pinigų šeimai. Marmeladovas paprašo Raskolnikovo, kad jį palydėtų namo.

Nastasja atneša Raskolnikovui laišką nuo jo mamos. Mama papasakoja, kodėl nerašė jam laiškų. Dabar ji rašo tam, kad papasakotų viską. Jo sesė – Dunia, įsidarbinusi vieno pono namuose buvo šmeižiama ir engiama, o kai norėjo išeiti dėl pono meilės persekiojimų, ją apšmeižė pono žmona visam miestui, bet paskui teko visiems įrodynėti, jog ji nekalta ir atsiprašyti, o paskui pati numirė. Taip pat mama pasako, jog Duniai pasipiršo turtingas vyras Lužinas ir su juo Raskolnikovas susitiks Peterburge. Dar pasako, jog ji ir Dunia persikrausto į Peterburgą.

Raskolnikovas labai supyko dėl sesės sužadėtuvių ir nori jas nutraukti. Razumichinas buvo vienintelis jo draugas.

Iš Lizavetos – Alionos sesers jis sužino, kad kitą dieną jos nebus ir moteris liks viena namuose, Raskolnikovas galutinai nusprendžia įvykdyti nusikaltimą.

Raskolnikovas prisimena, kaip kažkada išgirdo apie Alioną iš kito studento, jog ji labai pikta, sukčiauja ir turi seserį Lizavetą. Jie taip pat kalbėjo, jog užmušus senę, būtų galima išgelbėti daugelį žmonių. Jis pasidaro netikrą užstatą – įvynioja medinę lentelę į popierių, uždeda svarelį, kad atrodytų, jog tai metalinis daiktas ir gerai suriša, kad senė ilgiau atrišinėtų. Jis pasiima kirvį ir išeina.

Atėjęs pas senę jis paduoda jai užstatą, palaukia, kol nusisuks ir smogia kirviu. Raskolnikovas nubėgo ieškoti vertingų daiktų ir rado labai daug įvairių auksinių dirbinių. Staiga išgirdo moterį, Lizavetą, kuri buvo labai išsigandusi, tačiau Raskolnikovas nužudo ir ją. Staiga Raskolnikovas iš už durų išgirsta du balsus, du vyrai bando patekti į vidų, nes turi reikalų su Aliona. Vienas nueina pakviesti kiemsargį, o kitas laukia prie dūrų, taip neleisdamas pasprukti Raskolnikovu. Jam pavyko ištrūkti ir jis grįžta atgal į savo butą.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1953 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Monika
  • Dostojevskis „Nusikaltimas ir bausmė“ lietuvių konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Dostojevskis „Nusikaltimas ir bausmė“ lietuvių konspektas. (2019 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/dostojevskis-nusikaltimas-ir-bausme-lietuviu-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 07:23
×