Dotnuvos akademija


Dotnuva akademija. Selekcentras. Selekcentras akademija. Dotnuvos akademija bitės. Akademija selekcentras. Bites dotnuva. Kb dotnuva. Dotnuva doktorantū. Biciu veisles parduodamos dotnuvoje. Dotnuva-akademija.

2002 06 24 mes buvome ekskursijoje Dotnuvoje. Pirmiausia aplankėme Dotnuvos augalų selekcentrą. Jis įkurtas 1922 m., taigi šių metų liepos vidury bus paminėtas centro 80–metis. Selekcentre įkurtas profesoriaus D.Rudziusko muziejus. Dionisas Rudsiuskas įkūrė pirmą Rusijos selekstotį 1910 m., o 1922 m. jis įkūrė stotį ir Dotnuvoje. Beje, jis gimė Lietuvoje. Pirmame pastato aukšte yra parodytos naujos veislės stenduose, nurodyti jų autoriai ir metai. Selekcininkų veikla yra išvesti naujas veisles ūkiui. Reikia, kad veislė būtų derlinga, atspari šalčiams, karščiams.

Jis įkurtas 1922 m. Selekcentre įkurtas profesoriaus d. Rudziusko muziejus. Dionisas rudsiuskas įkūrė pirmą rusijos selekstotį 1910 m. , o 1922 m. Jis įkūrė stotį ir dotnuvoje. Beje, jis gimė Lietuvoje. Manoma, kad tai gana pelningas biznis. Veislės autorius gauna 10 % nuo parduotos prekės vertės. Jis turi savo autorines teises. Veislė sukuriama per 10 – 15 metų. Jos pavadinimą sukuria pats selekcininkas – pavadinimas turi būti unikalus. Šiame centre dirba ~ 50 žmonių. Yra 15 doktorantų.

Klimato kamerose atliekami žolių šaknų tyrimai. Augalai yra auginami mineralinių medžiagų tirpaluose. Klimato kamerose yra hidropolinė sistema – yra reguliuojama temperatūra. Čia yra tiriamas grūdinimasis, prisitaikymas prie temperatūros. Augalai užauginami per mėnesį, o stebimi irgi tiek pat.

Pievelėje auga gazoninės žolės. Yra sumaišoma rūšių žolių sėklos ir sėjamos. Taip pat yra tiriamas jų atsparumas, minkštumas. Taip pat čia stovi izoliatoriai; tinkleliu aptraukti nameliai, kuriuose auga dobilai, o juos apdulkina bitės.

  • Geografija Rašinys
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (338 žodžiai)
  • Dotnuvos akademija
    10 - 2 balsai (-ų)
Dotnuvos akademija. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/dotnuvos-akademija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 05:04
×