Douglas Murray McGregor X ir Y teorija


Douglas Murray McGregor teorija „ “ ir teorija „ “ Įvadinė pastraipa. „ “ ir „ “ teorijų palyginimai. Įvadinė pastraipa. Dėstymas. D. McGregor - yra vienas iš keturių šiuolaikinės vadybos tėvų. Daugiau nei prieš. Pagal teoriją „X“ vadovai remiasi šiomis prielaidomis. „X“ ir „Y“ teorijų palyginimai. Apibendrinamoji pastraipa. Literatūros šaltiniai.


Dėstymas. D.McGregor - yra vienas iš keturių šiuolaikinės vadybos tėvų. Daugiau nei prieš penkiasdešimt metų pradėjo tyrinėti žmogaus svarbą versle. Jis jau tada teigė tai, kas dabar yra visiškai suprantama: įmonėje, siekiančioje efektyvumo ir pelningumo, turi būti diegiama inteligencija, entuziasmas ir darbuotojų pasiaukojimas darbui. Jis konstatavo, kad organizacijų vadovai dažnai neįsigilina į žmogaus elgesį, neanalizuoja žmogiškosios prigimties požymių. Jis suprato ir stebėjimais patvirtino, kad dauguma organizacijų darbuotojų vengdavo vykdyti aukštesniųjų vadovų nurodytus darbus. Todėl apibendrindamas stebėjimus D.McGregor padarė išvadą, jog būtinas pavaldinių priežiūros ir kontrolės mechanizmas. Remdamasis savo išvadomis D.McGregor sukūrė „X“ ir „Y“ vadybos teorijas, kurias ir išdėstė savo žymioje knygoje „Žmogaus iniciatyvioji pusė“.

D.McGregor tvirtino, kad egzistuoja mažiausiai du apibrėžti būdai, kuriais vadybininkas gali remtis pasitikėdmas pavaldiniais. Tai „X“ ir „Y“ teorijos, kuriose žmonių pasiryžimas dirbti organizacijose vertinamas visiškai skirtingai.

2. Kadangi darbuotojai nemėgsta savo darbo, tai norėdami pasiekti reikiamų rezultatų, vadovai būtinai turi daryti spaudimą savo personalui, griežtai jį kontroliuoti arba gąsdinti bausmėmis.

3. Visi pavaldiniai išsisukinėja nuo įsipareigojimų kada tik gali ir neįprastai siekia tiesioginių nurodymų ar įsakymų.

4. Dauguma darbuotojų rodo labai mažai iniciatyvos ir ambicijų bei labiau už viską vertina saugumą.

Remiantis „X“ teorija, žmogus nekenčia darbo, todėl jiems pavedamas užduotis atlieka tik tada, jei darbdavys imasi grasinimo ir spaudimo priemonių. Vadybininkai turi nuolat bauginti savo darbuotojus galimu atleidimu iš darbo ir taip silpninti jų saugumo jausmą.

  • Vadyba Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1346 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulius
  • Douglas Murray McGregor X ir Y teorija
    10 - 2 balsai (-ų)
Douglas Murray McGregor X ir Y teorija . (2017 m. Spalio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/douglas-murray-mcgregor-x-ir-y-teorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 12:26
×