Dovanojimo sutartis referatas


Įvadas. Dovanojimo sutarties samprata. Sandoriai, nelaikomi dovanojimu. Dovanojimo su sąlyga. Teisė atsisakyti priimti dovaną. Sutarties forma. Galėjimas dovanoti ir galėjimas priimti. Dovanojimo apribojimai. Dovanojimo panaikinimas. Dovanotojo pareigos. Išvados. Literatūra.

Šiame rašto darbe apžvelgsiu atskirą sutarčių rūšį – dovanojimo sutartį. Kokia dovanojimo sutarties samprata, kur yra reglamentuota jos sudarymo tvarka, koki yra dovanojimo sutarties kvalifikuojantys požymiai, ir bendra charakteristika. Kokios šalys dalyvauja sudarant dovanojimo sutarti, apžvelgsiu tų šalių teises ir pareigas kurios atsiranda sudarant dovanojimo sutartį, ir koki gali būti tų teisių gynimo būdai kurie taikomi pažeidžiant dovanojimo sutarties sąlygas, ar neįvykdant įsipareigojimų. Kada atsiranda dovanojimo sutartyje apribojimai, ar kada dovanojimo sutartis panaikinama. Kuo skiriasi dovanojimo sutartis nuo kitu sutarčių rūšių. Pateiksiu dovanojimo sutarties pavyzdį [Priedas Nr. 1]

Dovanojimo sutartis Lietuvos Respublikos civilinėje teisėja atsirado 1964 m. CK buvo skirta mažiau dėmesio negu šiuo metu. 2000 m. CK pakeitė dovanojimo sutarties sampratą, išskaidė dovanojimo sutarties dalyką atsirado nemažai kitų naujų dovanojimo sutarties reglamentavimo nuostatų, kurios aptartos išaiškinat dovanojimo sutarties požymius, sutarties sudarymo būdus, aptariant šalių interesus, sutarties dalyką, bei turinį.

Dovanojimo sutartį reglamentuoja LR CK 6.465, pagal kurį dovanojimo sutartį viena šalis (dovanotojas) neatlygintinai perduoda turtą ar turtinę teisę (reikalavimą) kitai šaliai (apdovanotajam) nuosavybės teise arba atleidžia apdovanotąjį nuo turtinės pareigos dovanotojui ar trečiajam asmeniui. Pažadas padovanoti turtą ar turtinę teisę arba atleisti nuo turtinės pareigos ateityje nelaikomas dovanojimo sutartimi. Tačiau asmuo, kuriam buvo pažadėta ką nors padovanoti ateityje, turi teisę į nuostolių, susijusių su pasirengimu priimti dovaną, atlyginimą, jeigu dovanotojas atsisakė sudaryti dovanojimo sutartį dėl nepateisinamų priežasčių. Dovanojimo sutartis, nustatanti dovanotojo teisę vienašaliu sprendimu atsiimti dovanotą turtą ar turtinę teisę, negalioja. Dovanojimo sutartis yra realinė, vienašalė, neatlygintinė. Dovanojimo sutartis yra realinė, nes laikoma sudaryta nuo turto arba turtinės teisės perdavimo bei apdovanojo atleidimo nuo turtinės pareigos dovanotojui arba trečiajam asmeniui, tai kai šios sutarties sudarymas ir vykdymas sutampa. Ši sutartis yra vienašalė, nes dovanojimo sutarties šalių nesieja priešpriešinės teisės ir pareigos, kai apdovanotasis jokių pareigų neįgyja, taip pat jis neatsako už dovanotojo skolas. Dovanojimo sutartis yra neatlygintinė visais atvejais, nes dovanotojas už savo pareigų įvykdymą turto ar turtinės teisės perdavimą arba atleidimą nuo turtinės pareigos dovanotojui ar trečiajam asmeniui iš apdovanotojo negauna jokio atlygio.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2274 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytciunas
  • Dovanojimo sutartis referatas
    7 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Dovanojimo sutartis referatas. (2015 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/dovanojimo-sutartis-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 07:03
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo