Dovanojimo sutartis


Dovanojimo sutartis. Uždaviniai Dovanojimas Dovanojimo sutartis Dovanojimo sutarties. Uždaviniai. Išssiaiškinti kas yra. Dovanojimas. Dovana pagal šiuo metu galiojančio LR Civilinio Kodekso. Dovanojimo sutartimi dovanotojas neatlgintinai perduoda apdovanojamajam turtą nuosavybėn. Dovanojimo sutartimi nėra laikoma turto perdavimas ateityje. Būtina, kad dovanotojai turėtų veiksnumą ir būtų dovanojamo daikto savininkai. Susitarimas dėl sutarties. Dovanojimo sutarties forma. Sutarties form priklauso nuo dovanojimo sumos. Sutarties formos nesilaikymas. Notarinės sutarties formos nsilaikymas – sutartį daro negaliojnčia ir dovanotojo reikalavimu apdovantasis privalo grąžinti dovaną. Sutarties panaikinimas. Dovanojimo sutartis gali būti panaikinta pagal dovanotojo teisme pareikštą ieškinį. Teisminės bylos. BYLA 2A-453/2012 Lietuvos apeliacinio. Ginčo esmė. Ieškovai J. M. ir J. M. kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovui A. Tikslas dovanojimo sutartį pripažinti negaliojančia. Byla 3b-562/. Ieškovas O. S. kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovui M. Tikslas anuliuoti dovanojimo. Literatūra.

Išssiaiškinti kas yra dovanojimas. Kokia sutartis laikoma dovanojimo sutartimi? Išsiaiškinti dovanojimo sutarties turinį. Išsiaiškinti dovanojimo sutarties formą. Išsiaiškinti dovanojimo sutarties sąlygas. Išnagrinėti dovanojimo sutarčių teisminių bylų pavyzdžius.

Dovanojimo sutartimi dovanotojas neatlgintinai perduoda apdovanojamajam turtą nuosavybėn. Dovanojimo sutartis yra vienašalė, nes jokių pareigų apdovanotąjam nesukuria. Dovanotojas taip pat neįgyja jokių teisių. Apdovanojamasis nėra atsakingas ir už dovanotojo skolas.

Tikslas: anuliuoti dovanojimo sutartį. Teisminis klausimas: Ar dovanojimo sutartis gali būti anuliuojama jei viena iš šalių pasirašant sutartį buvo neblaivi? Teismo nuosprendis: teismo sprendimu dovanojimo sutartį buvo anuliuota, dovnotoja buvo neblaivus pasirašant sutartį ir negalėjo priimti sprendimo.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 61 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių (722 žodžiai)
  • Miglė
  • Dovanojimo sutartis
    10 - 2 balsai (-ų)
Dovanojimo sutartis. (2014 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/dovanojimo-sutartis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 12:58
×