Dovanų etiketas Lietuvoje ir užsienyje


Įvadas. Dovanų etiketas Lietuvoje ir užsienyje. Verslo dovanų etiketas Lietuvoje. Dovanų etiketas užsienyje. Praktinė dovanos įteikimo situacija. Išvados. Bibliografinių nuorodų sąrašas.


Darbo objektas – dovanos Lietuvoje ir užsienyje.

Darbo tikslas – išanalizuoti, kokios dovanos teikiamos Lietuvoje ir užsienyje.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti verslo dovanų etiketo taisykles Lietuvoje.

Pateikti dovanų etiketo taisykles užsienyje.

Pateikti dovanos įteikimo situaciją.

Įmonės verslo aplinkoje yra taip pat įteikiamos dovanos įvariausiomis progomis. Dovana visada turi atitikti santykius su asmeniu, kuriam ji teikiama. Būtina atsižvelgti į žmogaus interesus, pomėgius. Ne visuomet dovanojami yra daiktai, taip pat gali būti kvietimas į spektaklį. Dovana negali būti per brangi, nes toks gestas gali būti suprastas kaip noras įsiteikti, arba per daug įpareigojanti.

Anglijoje verslo dovanos nėra priimtinas dalykas, todėl jos ir nėra dovanojamos, nebent pirma būtų gavę dovanų iš verslo partnerių. Anglijoje labai populiarūs atvirukai, kurie yra siunčiami įvairiasomis progomis. Atvirukai turi būti išsiunčiami laiku, kad gautų pvz. dar prieš Kalėdas. Šioje šalyje apskritai dovanos yra įteikiamos už viešus renginius taip pat už privačiai rengtas vakarienes. Tokiu atveju geriausia dovanoti gėlių puokštę, tačiau negalima siųsti chrizantemų ar raudonų rožių. Eidami į anglų rengiamus susitikimus, kaip dovana tiktų šokoladas arba šampano butelys. Būtina žinoti, kad vyno nešti nereikėtų, nes šeimininkams iškiltų dilema ar vyną turi nešti prie stalo, ar ne. Be dovanos (ypač tai būtina padaryti, jeigu jos nenusiuntėte ar neatsinešėte), kitą dieną po vakarienės būtina nusiųsti šeimininkams ranka rašytą padėkos laiškelį.

Prancūzijoje dovanos verslo partneriams nėra priimtina dovanoti ir verčiau nieko nedovanoti. Vietoj dovanų prancūzai siunčia atvirukus kaip padėką už bendradarbiavimą. Prieš Kalėdas prancūzai stengiasi išsiųsti atvirukus tam, kad gautų prieš šventę. Kalėdinės dovanas vieni kietiems teikia Kalėdų išvakarėse. Nors Prancūzijoje vynas yra labiausiai vertinamas ir geriamas, tačiau eidami į svečius reikėtų jo vengti, nes šeimininkai jau bus suplanavę, kokius vynus gers per vakarienę ir kils keblumas, nešti vyną prie stalo ar ne. Jeigu vis dėlto norite atnešti vyno, reikėtų rinktis arba prancūzišką desertinį vyną, arba geros kokybės likerį.

Graikijoje, yra įprasta verslo partneriams pasikeisti dovanomis. Taip pat dera nusiųsti šventines atvirutes, tačiau jos turi būti pasiųstos, kad adresatai jas gautų dar prieš šventes. Graikams gera dovana būtų kokie nors geros kokybės raštinės reikmenys, be to, kurie atspindėtų šalį iš kurios atvykote. Norint atsinešti dovaną į pobūvį – dera padovanoti vazonėlyje augančią gėlė. Taip pat tinka atsinešti tortą, tešlainių, gerų šokoladinių saldainių dėžutę, amerikietiško vyno. Vyno reikėtų atsinešti kelis butelius, tam, kad vienas būtų išgertas valgant, o kiti liktų šeimininkams. Jeigu šeima turi vaikų, būtina kažką padovanoti ir vaikams, t.y. žaislą ar saldainį.

  • Etika Referatas
  • Microsoft Word 145 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2337 žodžiai)
  • Kristina
  • Dovanų etiketas Lietuvoje ir užsienyje
    10 - 4 balsai (-ų)
Dovanų etiketas Lietuvoje ir užsienyje. (2016 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/dovanu-etiketas-lietuvoje-ir-uzsienyje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:41
×