Dovydėno literatūrinė pasakos pamotė ir podukra tautosakiškumo problema


Literatūrine problema. Populiarejant skaitmeninems technologijoms. Tradiciniai veikeju santykiai pamotė ir podukra. Dovydeno literaturine pasaka pamote ir podukra rasinys. Literaturinis rasinys pamote ir podukra santykiai. Dovydeno literaturines pasakos pamote ir dukra tautosakiskumas. Dovydėno literatūrinės pasakos pamotė ir dukra. Dovydėno literatūrinės pasakos pamotė ir podukra tautosakiškumo pagrindas. Liudas dovydenas pamote ir dukra rasinys. Pamotė ir podukra planas.

Lietuvių interpretacija. Dovydėno literatūrinė pasakos pamotė ir podukra tautosakiškumo problema.


Tradiciniai ir veikėjų santykiai pamotės priešiškumas podukrai, tėvo pasyvumas šiuo klausimu. Atsiskleidžia podukros Antutės požymiai kantrumas, darbštumas, romumas. Merginos išoriniai požymiai tai pat persmelkti tautosakos atspindžiu „ ji buvo liemeninga it kanapė, o veido skaistumas ir auksiniai plaukai gražesni už gražius“.Nuostabiai lyrišku liaudies dainų pasaulėvaizdžių reiškiasi bernelio ir mergelės santykiai. Jų paprastos dovanos bernelio – švilpynė, mergelės – skepetaitė tampa juos siejančiu simboliu. Nupiešiamas lyrinis peizažas su liaudies motyvais menulio užtekėjimu, rasota žole, svirplio ir paukščių garsais. Tradicinis mergelės ir bernelio susitikimo laikas, vieta. Kaip ir vaziduojama dažnoje liaudies dainoje mergelei esant vienai ,bei dirbant tam tikrus darbus.

  • Lietuvių kalba Interpretacijos
  • 2013 m.
  • Milena
  • 1 puslapis (326 žodžiai)
  • Lietuvių interpretacijos
  • Microsoft Word 7 KB
  • Dovydėno literatūrinė pasakos pamotė ir podukra tautosakiškumo problema
    10 - 3 balsai (-ų)
Dovydėno literatūrinė pasakos pamotė ir podukra tautosakiškumo problema. (2013 m. Kovo 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/dovydeno-literaturine-pasakos-pamote-ir--podukra-tautosakiskumo-problema.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 03:47