„DPD Lietuva“ įmonės veiklos optimizavimas pagal Pramonės 4.0 principus


„DPD Lietuva“ įmonės veiklos optimizavimas pagal Pramonės principus. Įvadas. Temos aktualumas. Šiandien daug dėmesio yra skiriama naujųjų technologijų plėtrai, tačiau kartais pamirštami darbuotojai bei jų patirtis ir įgūdžiai. Tyrimo objektai. UAB “DPD Lietuva”. Darbo tikslas. Sužinoti kokį poveikį įmonėi suteiks koncepciją „Pramonė “. Uždaviniai. Problema. Teorinė dalis. „Pramonė “ samprata bei atsiradimo prielaidos. Varomosios jėgos. Pramonės diegimo iššūkiai. Duomenų ir analizės vaidmuo. Kvalifikacija ir įgūdžiai. Analitinė dalis. DPD “Lietuva” įmonės veikla. Įmonės tikslai. Įmonės makroekonomikos bei mikroekonomikos analizė. Mikro ir makro aplinkos. Makroaplinka. Rinkos segmentų analizė ir tikslinė rinka. Marketingo kompleksai. Projektinė dalis. Kompanijos darbuotojų motyvacija.


Dabartiniame pasaulyje daugelis įmonių ir taip pat valstybinių investuoja į savo pajėgumą bei produktyvumą, taip užsitikrindamos savo konkurencingumą. Ypač didelis dėmesys yra skiriamas naujųjų technologijų diegimui, jų funkcionavimui bei tolimesniam tobulinimui. Tačiau stengiamąsi nepamiršti ir pačių darbuotojų bei jų išskirtinių sugebėjimų. Daugelis sutinka, kad ateityje žmonių darbo indėlis į patį darbą vis mažės ir pats žmogaus įsikišimas į tai, bet dabartiniam lygmenyje yra tiesiog stengiamasi viską modernizuoti, neatsižvelgiant į darbuotojus bei jų gabumus, nors dažnai jie būna ypač svarbus darniam pracesų užtikrinimui. Šiai problemai spręsti daugelis renkasi dabar vis dažniau girdimą ketvirtąją pramonės revoliuciją ar kitaip „Pramonė 4.0“ . Šis palyginus gan senai atsiradusi bet daugiau kaip prieš 5 metus suformuota priemonė pagal koncepcija turi padėti suderinti žmogaus gebėjimus su naujausiomis technologijomis bei pastatyti tvirtą pamatą jų sėkmingam ateities darbui. „Šios ketvirtosios revoliucijos metu mes susiduriame su daugybe naujų technologijų, sujungiančių fizinį, skaitmeninį ir biologinį pasaulius. Šios naujos technologijos paveiks visas disciplinas, ekonomiką ir pramonės šakas ir net supriešins mūsų idėjas apie tai, ką reiškia būti žmogumi.“ (Bernard Marr, 2018)

Temos aktualumas.

Darbo tikslas. Sužinoti kokį poveikį įmonėi suteiks koncepciją „Pramonė 4.0“

Kokie yra „Pramonė 4.0“ principai bei kas ja verčia judėti į priekį.

Kokia didžiausia problema kyla diegiant 4 pramonės revoliucija bei kaip ją geriausia spręsti.

Istoriniame kontekste matome, kad prieš ketvirtąją pramonės revoliucija, buvo dar trys, kurios vyko anksčiau bei išsiskyrė kitomis savybėmis.

Pramonė 1.0 nurodo pirmąją pramonės revoliuciją. Tai pasižymi perėjimu nuo rankų gamybos metodų prie mašinų, naudojant garo ir vandens energiją. Naujų technologijų diegimas užtruko ilgai, todėl tai nurodo nuo 1760 iki 1820 m. Arba 1840 m. Europoje ir JAV. Jos poveikis turėjo įtakos tekstilės gaminiams, kurie pirmieji priėmė tokius pokyčius, taip pat geležies pramonei, žemės ūkiui ir kasybai, nors tai turėjo ir socialinį poveikį, nes vis stipresnė vidurinė klasė . Tuo metu tai turėjo įtakos Britanijos pramonei.

Pramonė 2.0; antroji pramonės revoliucija arba geriau žinoma kaip technologinė revoliucija yra laikotarpis nuo 1870 iki 1914 m. Tai buvo įmanoma dėl plačių geležinkelių tinklų ir telegrafo, leidžiančio greičiau perduoti žmones ir idėjas. Tai taip pat paženklinta vis daugiau dabartinės elektros energijos, kuri leido elektrifikuoti gamyklą ir modernią gamybos liniją. Tai taip pat yra didelio ekonominio augimo laikotarpis, padidėjęs produktyvumas. Tačiau tai sukėlė nedarbo padidėjimą, nes gamyklose daugelį darbuotojų pakeitė mašinos.

Trečioji pramonės revoliucija arba Pramonė 3.0 įvyko XX amžiaus pabaigoje, pasibaigus dviem dideliems karams, dėl sulėtėjusios industrializacijos ir technologinės pažangos, palyginti su ankstesniais laikotarpiais. Ji taip pat vadinama skaitmenine revoliucija. Pasaulinė krizė 1929 m. Buvo viena iš neigiamų ekonominių įvykių, pasireiškusių daugelyje pramoninių šalių nuo pirmųjų dviejų revoliucijų. Z1 (elektra varomo mechaninio skaičiuotuvo) gamyba buvo pažangesnių skaitmeninių pokyčių pradžia. Tai tęsėsi sekant didelę pažangą kuriant ryšių technologijas su superkompiuteriu. Šiame procese, kai gamybos procese buvo plačiai naudojamos kompiuterinės ir ryšių technologijos. Mašinos pradėjo panaikinti žmogaus jėgos poreikį gyvenime.

  • Microsoft Word 4761 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 38 puslapiai (8312 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deivydas
  • „DPD Lietuva“ įmonės veiklos optimizavimas pagal Pramonės 4.0 principus
    10 - 1 balsai (-ų)
„DPD Lietuva“ įmonės veiklos optimizavimas pagal Pramonės 4.0 principus . (2020 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/dpd-lietuva-imones-veiklos-optimizavimas-pagal-pramones-40-principus.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 13:37
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo