Drabužio istorija Rokoko


Technologijų skaidrės. Drabužio istorija. Gyvavimas 1720-1780m. Rokoko laikotarpio drabužių stilius išsiskiria savo įnoringumu, detalių gausa ir perdėtu puošnumu. Kuo pasižymi ROKOKO stilius? Moterų - drabužiuose svarbiausia buvo kiklikas siauromis rankovėmis ir kūgio formos sijonas jie buvo puošti gausybe nėrinių, raukinių. Moteris – it porcelianinė skulptūrėlė Rokoko damų kostiumai buvo ne mažiau įspūdingi - jų kostiumai priminė apverstą grakščią vyno taurę. Vyriškas kostiumas su nėriniais, „bantukais“ ir špaga Rokoko laikotarpio vyrai būtinai turėjo dėvėti sniego baltumo marškinius su nėriniuotu žabo ir nėriniuotais rankogaliais. Suklestėjus rokoko stiliui tiek perukai, tiek nuosavi plaukai buvo gausiai pudruojami, o šukuosenos tapo be galo svarbios. Rokoko stiliaus šukuosenos Daug dėmesio buvo skiriama plaukams.


 Moteris – it porcelianinė skulptūrėlėRokoko damų kostiumai buvo ne mažiau įspūdingi - jų kostiumai priminė apverstą grakščią vyno taurę.Moteris pirmiausia buvo įspraudžiama į korsetą ir įvelkama į kelis iškrakmolytus, iškietintus sijonus (po paradinėmis sukniomis - su banginio ūsų karkasu) ir tik tada apvelkama apatine suknele, o ant jos - viršutine suknele, kurios sijonas priekyje turėjo skeltuką.Apatinės suknelės sijono apačia visada būdavo puošniai dekoruotos siuvinėjimais, kaspinėliais, gėlėmis, o viršutinės - tik priekinis skeltukas. Beje, viršutinė suknelė per krūtinę ir taliją visada būdavo surišama kaspinėliais, trumpos rankovės ir didelės dekoltė gausiai apsiūtos nėriniais, o nugara puošta mini šleifu.Kartais damos vilkėdavo ir kontušą - viršutinę plačią su klostėmis ant nugaros suknelę, bet, ko gero, tik vaikščiodamos parkuose.Šukuosenos iš pradžių buvo gan nedidelės - pudruotų plaukų garbanos buvo susegamos ant pakaušio ir viskas papuošta kaspinėliais, plunksnomis, gėlėmis, perlų vėriniais.Rokoko damos labai mėgo dar baltas kojines, atlasinius ar plonytės odos aukštakulnius batelius, daugybę juvelyrinių dirbinių, muftas, pirštines ir, žinoma, vėduokles.Trikampes skrybėles taip išsipuošusios damos užsidėdavo tik keliaudamos, o šiaip kartais galvą prisidengdavo lengvučiais šaliais, namuose - nėriniuotais kykais.

  • Technologijos Skaidrės
  • 2014 m.
  • Vytautas
  • 12 puslapių (608 žodžiai)
  • Technologijų skaidrės
  • MS PowerPoint 5435 KB
  • Drabužio istorija Rokoko
    10 - 4 balsai (-ų)
Drabužio istorija Rokoko. (2014 m. Kovo 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/drabuzio-istorija-rokoko.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 23:42