Drabužių siūvimas verslas


Įvadas. Verslo aprašymas. Gaminys. Pramonės šaka. Rinkos analize. Pirkėjas. Rinkos dydis ir vieta. Konkurencijos analize. Gaminio sukūrimas. Gamyba. 7. Tiekėjai- Žaliava. Procesas (MTM). 9. Įrenginiai/patalpos. Būtina darbo jėga. Gaminio savikaina. 11. Rinkodara ir realizacija. 12. Kainos nustatymas. Reklama. 12. Finansų planavimas. 13. Suinterisuotų šalių matrica. Reikalingas kapitalas. 14. Rizikos veiksniai- SSGG analize. Naudota literatūra.

Gyventojų aprūpinimas plataus asortimento aukštos kokybės drabužiais – tai vienas iš svarbiausių savaiminių siuvimo pramonės rinkos konkurencijos uždavinių. Vartotojui reikalinga apranga, išsiskirianti aukšta kokybe, dizainu ir gebėjimu atitikti šiuolaikinę madą.

Darbo uždaviniai:

Individuali Įmonė “Seni seviyorum“-(Aš tave myliu) , kurs drabužius skirtus vaikų krikšto šventei ( tėveliams ir vaikams). Norintiems išskirtinumo, originalumo ir nepamirštamų akimirkų. Išskirtinumas individualūs užsakymai.

Įmonė turės ir elektroninę parduotuvę, kurioje klientai galės pasižiūrėti, koks drabužių asortimentas siūlomus modelius, ar išsirinkti būsimo rūbo dizainą bei užsisakyti rūbą. Taip pat savo atelje pagal užsakymus gaminsime ir rankų darbo dekoracijas. Internetinėje parduotuvėje klijantai galės klausti rūpimų klausimų, konsultuotis, rašyti atsiliepimus.

Šis verslas Lietuvoje yra gerai išplėtotas, todėl tai nebus inovacija. Kiekvienas turime ne tik unikalius pirštų atspaudus, bet ir figūras, tačiau parduotuvėse pirkėjams siūlomi standartinių dydžių drabužiai, o savo šventei žmonės nori ir išskirtinumo, orginalumo, to kas nematyta. Atelje ,,seni seviyurum‘‘ duos galimybe pirkėjams rinktis. Nors konkurentų aprangos sektoriaus pramonėje yra daug, šioje įmonėje bus siūloma išskirtinių kirpimų, formų bei atsižvelgiama į įvairius dydžius nešiojančias šeimas, kurios nori pasipuošti bet įprasta parduotuvė nieko jiems nesiūlo.

IĮ “Seni seviyorum” kuria stilingus bei madingus drabužius įpatingoms šventėms. Drabužiai siunami iš aukštos kokybės audinio. Drabužių modeliai vienetiniai, ieškantiems originalumo savo šventėms. Iš panašių kombinacijų medžiagų, pagal užsakymą siuvamos dekoracijas( kėdžių apvalkalai, staltėsių papuošimai, žvakių, skraistės, kraitėliai ir pan.) Atelje platus asortimentas jau pasiūtų drabuži. Dizaineriai- konsultantai ,patars dekoracijų ir rūbų suderinamumą, pakonsultuos bei patars, kokį gaminį geriau įsigyti atsižvelgiant į kliento figūrą, pageidavimus, madą, stilių, vaikų šventinį rūbą atsižvelgiant į sezoną.

2.2 Rinkos dydis ir vieta

Vieta- Klaipėda yra svarbus vakarų Lietuvos ekonomikos centras, turintis savo rinką. Mieste didžiausia BVP dalis sukuriama paslaugų sektoriuje. Klaipėdiečių pajamos yra didesnės, nei vidutinės gyventojų pajamos Lietuvoje. Joje yra vienas mažiausių nedarbo lygiu. 2006 m. liepos mėnesį jis siekė vos 3 proc. ir toliau mažėja.

2.3 Konkurencijos analize

Klaipėdoje veikia 32 siuvimo įmonės. Tačiau ne visos jos verčiasi šventinių rūbų siuvimu šeimai. Konkurentus galima skirstyti į tiesioginius ir netiesioginius. Tiesioginiai konkurentai, tai įmonės, kurios aptarnauja tą patį vartotoją ir gamina tą pačią produkciją (siuva ir parduoda drabužius). Pažvelgus į įmonių rejestrą, galima atrasti daug konkurentinių įmonių - “ Dianos siuvykla”- rūbų siuvimas pagal specialius užsakymus., “ LORITA, UAB”- vaikiškų rūbelių siuvimas, didmeninė prekyba., “ ATELJĖ JAZZ, UAB”, “Urtė UAB” ir daugelis kitų smulkių įmonių. Dauguma paminėtų konkurentų gamina produkciją konkrečiai oreantuotą į tam tikrą pirkėją, t.y. šventėms besirengiančius žmonės, vaikus, šeimas. Be to, jau turi vardą ir yra žinomos firmos, todėl konkuruoti su jomis sunkiau. Be smulkių įmonių Klaipėdoje yra ir 7 dizaineriai teikiantys savo paslaugas. Tačiau palanku tai jog tik keliatas iš jų siuva šventinius rūbus, Pvz: Lina Andriukonyte, tik suaugusiems, o Diana – vaikams. Dizainerio orentuoto į visos šeimos šventinius rūbus( pvz: krikštynas) ir dar prie to pačio pasirūpintų dekoracijomis nėra.

  • Ekonomika Verslo planas
  • Microsoft Word 47 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2908 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aušra
  • Drabužių siūvimas verslas
    10 - 7 balsai (-ų)
Drabužių siūvimas verslas. (2015 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/drabuziu-siuvimas-verslas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 16:09
×