Draudimas Lietuvoje


Įvadas. Draudimo veiklos teorinė analizė. Draudimas, ir jo apibendrinimas. Gyvybės draudimas. Negyvybės draudimas. Transporto draudimas. Turto draudimas. Kelionės draudimas. Civilinės atsakomybės draudimas. Finansų draudimas. Draudimo veiklos praktinė analizė. 2008-ųjų metų veiklos analizė. 2009-ųjų metų veiklos analizė. 2010-ųjų metų veiklos analizė. Išvados. Literatūra.

Draudimo veikla Lietuvoje – aktuali Lietuvos visuomenei tema. Draudimas padeda išvengti arba gauti kompensacijas už patirtus nuostolius ar padarytą žalą. Tačiau norint apsidrausti reikia gerai pasidomėti, nes draudimo kompanijų tikslas – uždirbti kuo daugiau pinigų, tad jie nevisuomet pilnai atsižvelgia į Jūsų interesus. Egzistuoja keliatas draudimo šakų ir jo rūšių kuri kiekviena skiriasi, tad norint rasti aktuliausią draudimą ar draudimus sau, vertėtų susipažinti su visomis rūšimis.

Nelaimės atveju gausite išmoką (apdraudę darbuotojus, įgyjate konkurencinį pranašumą darbo rinkoje, personalo vadybos sąnaudos tampa stabilesnės).

Šis draudimas aprėpia keliatą draudimo šakų ir rūšių, tokias kaip transporto, nekilnojamo turto, civilinės atsakomybės, finansų draudimus. Panagrinėkime kiekvieną iš jų detaliau.

Šiuo draudimu draudžiamos transporto priemonės:

Kasko Kasko draudimas nėra privalomasis, todėl juo draudžiasi tik norintys turėti papildomą kompensaciją dėl galimų nuostolių:

Automobilis naudojamas ne taip kaip nurodyta draudimo sutartyje (vežant krovinį ir t.t.).

Naudojama techniškai netvarkinga transporto priemonė. (sugedus dėl senėjimo procesų, arba priežiūros stokos)

Jeigu įvykio metu neveikė ar blogai veikė draudimo sutartyje nurodytos apsaugos sistemos (dauguma kompanijų reikalauja itin rimtos apsaugos sistemos – “signalizacijos”).

Apdraudžiama ne tik atsakomybė, bet ir:

Vidaus turto draudimas Šiuo draudimu galite apsidrausti kone visą namuose esantį turtą (Baldai, karnizai, šviestuvai, akvariumai, buitinė technika ir elektronika, drabužiai, avalynė, vertybės, grynieji pinigai, dviračiai, kūdikių ir neįgaliųjų vežimėliai, vejapjovės, aplinkos tvarkymo įrenginiai, kiti daiktai, kurie naudojami asmeniniame ūkyje savo ir šeimos buitiniams bei kultūriniams poreikiams tenkinti).Taip pat taikomas draudimas judiriniams asmenims, juo galima apsidrausti įmonės turtą (gamybos bei prekybos įrenginiu, prekes, žaliavas, gatavą produkciją, biuro ir prekybos įranga).Šiuo draudžiamu galima apsidrausti nuo vagystės, gaisro, elektros srovės įtampos svyravimų, bei kitų įvykių paminėtų sutartyje. Tiek fiziniai tiek juridiniai asmenys taipogi gali apsidrausti civilinės atsakomybės draudimu – kuris atlygina žalą tretiesiems asmenims (užliejote kaimyną, Jūsų bute/pastate kiles gaisras apgadino kaimyno turtą ir t.t.).

Skirtumas tarp būtinosios medicininės pagalbos draudimo

Kelionės išlaidų draudimas Draudimas yra aktualus tada, kai kelionė yra pakankamai brangi ir yra nuperkama iš anksto.Jis yra skirtas atlyginti finansinius nuostolius, patirtus kelionę atšaukus ar jai nutrūkus dėl nenumatytų įvykių (paso vagystė, apsidraudusiojo ar jo artimųjų liga, mirtis ir kt). Draudimo išmoka išmokama ir pavėlavus išvykti į kelionę ar į jungiamąjį reisą dėl eismo įvykio, viešojo transporto vėlavimo ar trečiųjų asmenų nusikalstamos veiklos.

Draudimo veiklos praktinė analyzė

2008 metais Lietuvos gyvybės draudimo rinkos dalies praradimas sietinas su investicinio gyvybės draudimo patrauklumo smukimu. Nekilnojamojo turto antrarūšių paskolų krizei, prasidėjusiai JAV 2007 metų pabaigoje, peraugus į pasaulinę finansų krizę, smuko vertybinių popierių kainos. Tai nepateisino draudėjų lūkesčių uždirbti iš investicijų ir lėmė

Dauguma gyvybės draudimo veiklą vykdančių įmonių pažymėjo, kad metų pabaigoje ypač padaugėjo gyvybės draudimo sutarčių nutraukimo ir išaugo periodinių draudimo įmokų sustabdymo bei įmokų sumažinimo atvejų, o metų pabaigoje nesulaukta didesnio vienkartinių įmokų srauto. Ne gyvybės draudimo įmonės didžiausia rizika įvardijo smunkančią transporto rinką, „senėjantį“ automobilių parką, taip pat kylančias palūkanas bei bankų išduodamų paskolų sąlygų sugriežtinimą. Neigiamiems padariniams sušvelninti draudikai analizavo konkurentų produktus bei draudimo rinkos tendencijas, atliko produktų pelningumo analizę ir dėl to pakeitė

Visoms būsimoms žaloms pagal gyvybės draudimo sutartis yra sudaromas matematinis techninis atidėjinys. Draudimo įmonių techniniai atidėjiniai 2008 metais sumažėjo 4,2 proc. ir sudarė 2 502,8 mln. litų (neišskaičiavus perdraudikų dalies). Techninių atidėjinių mažėjimą lėmė dėl investicijų vertės kritimo net 32,0 proc. sumažėjęs investicinis gyvybės draudimo techninis atidėjinys, kuris sudarė 541,3 mln. litų. Tradicinių draudimo produktų techniniai atidėjiniai per

Draudimo įmonių veiklos pelningumo rodiklis buvo 5,6 proc. (palyginti, 2007 metais šis rodiklis sudarė 8,6 proc.). Kapitalo grąža sudarė 12,3 proc. (2007 metais 21,4 proc.). Draudimo įmonių turto grąža 2008 metais sudarė 2,6 proc. (2007 metais 4,5 proc.). Palyginimui, Lietuvos komercinių bankų sektoriaus 2008 metais kapitalo grąža buvo – 13,5 proc., turto grąža – 1,0 proc.

  • Draudimas Referatas
  • Microsoft Word 65 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4660 žodžiai)
  • Kolegija
  • Audrius
  • Draudimas Lietuvoje
    10 - 8 balsai (-ų)
Draudimas Lietuvoje. (2015 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/draudimas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:12
×