Draudimas tuoktis tos pačios lyties asmenims Lietuva ir pasaulis


Draudimas tuoktis tos pačios lyties asmenims: lietuva ir pasaulis. Įvadas. Tos pačios lyties asmenų santuoka. Homoseksualų santuokos samprata. Santuokos galiojimui būtinas valstybės pripažinimas. Draudimas tuoktis tos pačios lyties asmenims: lietuva. Es teisės aktai nereglamentuoja vedybų tarp tos pačios lyties asmenų. Seksualinių mažumų teisės lietuvoje. Teisė tuoktis ir teisė sukurti šeimą. Ar asmenys, užsienyje sudarę santuoką (registravę partnerystę), lietuvoje. Pripažįstami sutuoktiniais (partneriais)? Draudimas tuoktis tos pačios lyties asmenims: pasaulis. Santuoka. Civilinės sąjungos ir partnerystės. Neregistruota partnerystė. Teisinis reglamentavimas atskiruose žemynuose. Šiaurės amerika. Partnerystės ir europos sąjunga: kokios pažangos galimybės? Teisė į nediskriminavimą. Judėjimo laisvė. Abipusis pripažinimas. Vaikai su homoseksualiais ir biseksualiais tėvais. Vienos lyties santuokų draudimas kenkia visuomenės psichinei sveikatai. Išvados. Literatūra.

Anksčiau visuomenėje vyravo nuomonė, kad santuoka galima tik tarp vyro ir moters, todėl tuo metu galiojusiuose įstatymuose skirtingų lyčių santuokos sudarymo reikalavimų nebuvo. Tačiau įžengus į XXI amžių visuomenės nariai vis labiau kovoja už lygias teises, taigi ir homoseksualai nėra išimtis. Homoseksualų tikslas būti pripažintais visuomenėje ir tuo pačiu turėti galimybę sukurti šeimą bei gyventi santuokoje. Nors daugumoje pasaulio valstybių homoseksualus santykiai nebelaikomi nusikalstamais, tačiau tik nedidėlė dalis ryžtasi homoseksualių porų partnerystės ir santuokos įteisinimui. Dauguma pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuva, tos pačios lyties santuokas laiko draudžiamas, todėl sukelia didelį homoseksualų nepasitenkinimą. Šis draudimas parodo, kad dauguma valstybių yra dar nepasirengusios pripažinti vienos lyties asmenų santykius.

Darbo tikslas – išsiaiškinti vienos lyties asmenų draudimo tuoktis priežastis ir įstatymus Lietuvoje ir pasaulyje.

Darbo uždavinai:

•Aptarti homoseksualios santuokos sampratą;

•Išnagrinėti homoseksualios santuokos draudimą Lietuvoje;

•Išnagrinėti homoseksualios santuokos draudimą pasaulyje.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 95 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių (3525 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Draudimas tuoktis tos pačios lyties asmenims Lietuva ir pasaulis
    10 - 2 balsai (-ų)
Draudimas tuoktis tos pačios lyties asmenims Lietuva ir pasaulis. (2013 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/draudimas-tuoktis-tos-pacios-lyties-asmenims-lietuva-ir-pasaulis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:42
×