Draudimo bendrovių „Seesam“, „Gjensidige“ ir „Lietuvos draudimas“ siūlomų ne gyvybės draudimo paslaugų palyginamoji analizė


Įvadas. Analizuojama sumodeliuota situacija. Ne gyvybės draudimo paslaugų skirtingose draudimo bendrovėse palyginimas. Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimas (TPVCAD). Savanoriškas transporto priemonių KASKO (CASCO) draudimas. Turto (būsto) draudimas. Ne gyvybės draudimo paslaugų finansinės naudos vertinimas. Analizės apibendrinimas ir patraukliausia draudimo bendrovė. Išvados. Naudota literatūra.


Temos aktualumas: Šiuolaikinę visuomenę supa tokia aplinka, kurioje labai reikšmingas pozicijas užima sveikatos būklė, turimas turtas bei pajamos, o to pasėkoje žmogų nuolat persekioja baimė viso to netekti. Tad siekdami to išvengti bei apsisaugoti nuo nuostolių arba bent juos sumažinti asmenys šią riziką perduoda draudimo bendrovėms. Pastarosios, siekdamos apsaugoti asmenis nuo minėtų grėsmių, siūlo transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą (TPVCAD), savanorišką transporto priemonių KASKO (CASCO) draudimą bei turto (būsto) draudimą. Būtent šios analizuojamos paslaugos rūšys yra esminės siekiant apsaugoti turimas materialias vertybes, tačiau jos taip pat yra vienos sudėtingiausių, kadangi vartotojai įsigydami šį rizikos sumažinimą moka už kai ką neapčiuopiamo, o nepatyrusiam asmeniui – ir kai ką sunkiai įvertinamo. Tad fizinis asmuo, siekdamas nustatyti siūlomų draudimo paslaugų patrauklumą, turi įvertinti jų kainą (draudimo įmokų tarifus), padengiamas draudžiamas rizikas, franšizę, įvairias išimtis bei ypatingas sąlygas ir papildomai siūlomas paslaugas.

Darbo tikslas – atlikti draudimo bendrovių „Seesam“, „Gjensidige“ ir „Lietuvos draudimas“ siūlomų ne gyvybės draudimo paslaugų palyginamąją analizę.

Atlikti transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo palyginimą skirtingose draudimo bendrovėse;

Metodai: šaltinių analizė, statistinė duomenų analizė, lyginamoji analizė, ekonominė analizė žodžiu, lentele.

Daroma prielaida jog 1970 m. gimęs ir 2002 m. teisę vairuoti gavęs asmuo turi „Renault“ markės automobilio 2004 m. Megane modelį (modifikacija – Megane 2.0 Confort Authentique, darbinis tūris – 1998 cm3, galia – 99 kW, durų skaičius – 5, kuras - benzinas ), kurio registracijos vieta - Kaunas, eksploatuojamas jis bus tik Lietuvoje ir tik asmeniniais tikslais, vairuotojas turi įrašą dėl smulkaus autoįvykio, o dviejų metų vairuotojo stažo neturintys asmenys transporto priemonės nevairuos. Pastarasis asmuo įsigijęs automobilį įgyja ir pareigą jį apdrausti transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu (toliau TPVCAD), kuris užtikrina, kad, įvykus kelių eismo įvykiui dėl šio vairuotojo kaltės, padaryta žala kitų asmenų turtui ar sveikatai bus atlyginta. Pastarojo draudimo kaina priklauso nuo variklio galingumo, vairuotojo amžiaus, vairavimo stažo, kitų šios transporto priemonės (toliau TP) vairuotojų charakteristikų, registracijos vietos ir vairuotojo turimų nuobaudų bei teisinių įrašų, o paslauga galioja visose Europos ekonominės erdvės šalyse. Taip pat šis žmogus nusprendžia įsigyti KASKO transporto priemonių draudimą, kuris pastarajam vairuotojui atlygins žalą jei jis buvo autoįvykio kaltininkas, rado savo TP apgadintą, o kaltininkas nėra žinomas, jei žala buvo padaryta stichinių nelaimių (potvynio, liūties, krušos, audros, žaibo smūgio), įvykus vagystei, vandalizmo ar gaisro atveju.

Tas pats fizinis asmuo taip pat renkasi draudimo bendrovę, kurioje yra palankiausios sąlygos jam apdrausti savo 63 m2 ploto mūrinės konstrukcijos butą, esantį 1969 m. statybos penkiaaukščio namo antrame aukšte. Taip pat minėtina yra tai, jog butas nėra įkeistas bankui, jo draudimo sąlygoms nemažai įtakos turi tai, jog jame yra akvariumas bei šarvinės durys, o namo rekonstrukcija paskutinį kartą atlikta 2013 m. Pastaroji paslauga užtikrina, jog bendrovė, nustatytų taisyklių ir sąlygų pagrindu, atlygins gamtinių jėgų, ugnies, vandens bei trečiųjų asmenų padarytą žalą.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (4193 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Draudimo bendrovių „Seesam“, „Gjensidige“ ir „Lietuvos draudimas“ siūlomų ne gyvybės draudimo paslaugų palyginamoji analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Draudimo bendrovių „Seesam“, „Gjensidige“ ir „Lietuvos draudimas“ siūlomų ne gyvybės draudimo paslaugų palyginamoji analizė. (2017 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/draudimo-bendroviu-seesam-gjensidige-ir-lietuvos-draudimas-siulomu-ne-gyvybes-draudimo-paslaugu-palyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 01:25
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo