Draudimo įmonių reikšmė valdant laikinai laisvų ūkių subjektų pinigų srautus


Įvadas. Draudimo įmonių charakteristika. Draudimo įmonių skirstymo požymiai. Draudimo paslaugų šakos. 013-2014 metų draudimų įmonių pasiekimai, nuosmūkiai. Išvados. Literatūra.


Daugumą žmonių nori jaustis saugus apsaugoti save nuo gresiančių įvairių pavojų, ligų, užpuolimų, apiplėšimų, turto praradimų ir panašiai. Nuo visų pavojų išvengti padeda tam tikra verslo šaka ir rizikos valdymo forma – draudimas, kuris užtikrina žalos padengimą po nelaimingo atsitikimo.

Draudimo veikla svarbi ne tik dėl galimų nelaimių, bet gali tarnauti ir kaip efektyvi taupymo forma. Draudimas, kaip visų visuomenės gyvenimo socialinių ir ekonominių sričių apsauga, kaip investicinių išteklių pritraukimo į ekonomiką mechanizmas, yra svarbus bet kokios ekonominės sistemos neatskiriamas elementas. Jo aktualumas įgyja dar didesnę svarbą ekonominio nestabilumo, finansinių krizių laikotarpiu. Kaip ūkio šaka draudimas prisideda prie darbo vietų didinimo ne tik draudimo srityje, bet ir tų ūkio subjektų, kurie yra draudimo kompanijų klientai arba susiję su jais, sferoje.

Šiuolaikiniame pasaulyje yra labai aktuali galimybė draudimo įmonėms finansuoti svarbias priemones, susijusias su draudiminių įvykių prevencija, draudiminės rizikos sušvelninimu, finansinių nuostolių dydžio sumažėjimu. Tokios programos yra socialinio pobūdžio ir skirtos gyventojų gyvenimo lygiui pakelti. Todėl galima sakyti, kad draudimų įmonės žmonėms teikia naudą.

1) 2 000 000 eurų – draudimo įmonės, vykdančios ne gyvybės draudimo veiklą;

Praktikoje dažniausiai yra išskiriamos šios tiesioginį draudimą vykdančių įmonių rūšys:

Taigi, draudimo įmonių skirstymas parodo, kad jos gali būti skirstomos į tiesiogines rizikas (iš fizinių asmenų, įvairių įmonių ar valstybinių įstaigų) ir netiesiogines (tos draudimo įmonės, kurių draudėjai yra kitos perdraudimu besiverčiančios įmonės). Draudimo dydis vis dar nėra nustatytas pagal kriterijus,bet turi įmonės savininkus. Draudimo įmonės nevaržomas geografinu pobūdžiu gali būti regionose, tarpregionose.

Gyvybės draudimo sutartis, T. Kontauto nuomone, viena svarbiausių ir sparčiausiai populiarėjančių draudimo sutarčių, kuria asmenys dažniausiai siekia ne tik apsidrausti nuo mirties rizikos apsaugodami artimus asmenis nuo mirties nulemto pajamų šaltinio, bet ir taupyti lėšas.

Išsiaiškinau draudimo įmonių skirstymo požymius. Įmonės gali drausti tiesiogiai tai reiškia užsiimti vien tik tiesioginiu rizikų iš fizinių asmenų, įvairių įmonių ar valstybinių įstaigų rizikų perėmimu arba netiesioginiu t.y tos draudimo įmonės, kurių draudėjai yra kitos perdraudimo įmonės. Draudimo įmonės įstatuose gali būti numatyta tiek geografiniu požiūriu nevaržoma, tiek tik tam tikrus regionus apimanti draudimo veikla.

Išsiaiškinus draudimo paslaugų šakas supratau, kad gyvybės ir ne gyvybės draudimas yra svarbus, nes tai apsisaugojame nuo nelaimingų atsitikimų.

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (4131 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Draudimo įmonių reikšmė valdant laikinai laisvų ūkių subjektų pinigų srautus
    10 - 9 balsai (-ų)
Draudimo įmonių reikšmė valdant laikinai laisvų ūkių subjektų pinigų srautus. (2016 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/draudimo-imoniu-reiksme-valdant-laikinai-laisvu-ukiu-subjektu-pinigu-srautus.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 01:22
×