Draudimo kompanijų veikla Lietuvoje referatas


Draudimo kompanijų veikla Lietuvoje referatas


Atliekant šį darbą buvo nagrinėjamos bendros draudimo rinkos apimtys, atskirų draudimo šakų veiklos rezultatai, sudaryta apklausa, norint nustatyti pagrindines draudimo kompanijas Lietuvos rinkoje bei sužinoti bendrą nuomonę apie draudimo paslaugų kokybę šalyje.

Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą kartu atsirado ir daugiau draudikų, galinčių veikti Lietuvoje. Taigi šiuo metu savo veiklą mūsų šalyje gali vykdyti:

 Lietuvos draudimo įmonės, turinčios Draudimo priežiūros komisijos išduodą veiklos licenciją ir prižiūrimos šios institucijos

 Europos Sąjungos draudimo įmonės, turinčios Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingos institucijos išduotą draudimo veiklos licenciją ir prižiūrimos šios institucijos.

 užsienio draudimo įmonių filialai, turintys Draudimo priežiūros komisijos išduodą leidimą veiklai ir prižiūrimi šios institucijos.

Šalies rinkoje 2014 m. pirmojo pusmečio pabaigoje draudimo paslaugas teikė 24 draudikai, iš kurių 9 vykdė gyvybės draudimo, o 15 ne gyvybės draudimo veiklą. Lyginant su praėjusiais metais, Lietuvos draudimo įmonės bei ES valstybių draudimo įmonių filialai pasirašė 7,8 proc. daugiau draudimo įmokų (1 031,7 mln. Lt), tačiau prieškrizinis lygis vis tik nebuvo pasiektas ir nuo jo atsilikta 2,9 proc. (1 pav.) Draudimo rinkos apimčių augimas buvo sąlygotas abiejų draudimo šakų (gyvybės ir ne gyvybės) augimo, tačiau jų tempai gerokai skyrėsi.

  • Draudimas Referatas
  • Adobe PDF 229 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai
  • Matas
  • Draudimo kompanijų veikla Lietuvoje referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Draudimo kompanijų veikla Lietuvoje referatas. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/draudimo-kompaniju-veikla-lietuvoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:34
×