Draudimo nuo nelaimingų atsitikimų UAB ,,Aviva Lietuva“ ir ,,BTA insurance company se" lyginamoji analizė


Įvadas. Istorija. Teikiamos draudimo rūšys. Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Draudimo taisyklės. Draudimo objektai. Draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai. Draudimo įmokų apskaičiavimas bei jų mokėjimo periodiškumas. Draudimo įmokų apmokestinimas. Draudimo įmonių įmokų skačiuoklės. Draudimo išmokos bei jų išmokėjimo tvarka. Draudimo išmokų sudedamosios dalys. Pagrindinių terminų žodynas. Išvados ir rekomendacijos. Literatūros sąrašas.


Tikslas: atlikti draudimo nuo nelaimingų atsitikimų UAB ,,AVIVA Lietuva“ ir ,,BTA Insurance Company SE“ draudimo įmonių analizę ir palyginimą.

Kasko draudimas. Tai automobilio draudimas, kuris apsaugo nuo nenumatytų išlaidų sugadinus jūsų automobilį.

Nors UAB ,,Aviva“ Lietuva specializuojasi tik gyvybės draudimo srityje, tačiau jį siūlo didelį šios rūšies draudimų pasirininkimą ir yra gyvybės draudimo rinkos lyderė. BTA Insurence Company SE siūlo penkias draudimų rūšis kas jau yra privalumas lyginant su ,,Aviva“ Lietuva bendrove, tačiau tai reiškia jog įmonė neskiria tiek daug dėmesio keikvienai draudimo rūšiai.

Atsižvelgiant į abiejų kompanijų draudimo pristatymus, manau, jog labiau priimtinesnis yra UAB ,,AVIVA Lietuva“ pristaymas, kadangi jis informatyvesnis ir ne toks pagražintas kaip BTA Insurence Company SE pristatymas, vis delto tai yra svarbūs dalykai ir ie turėtų būti pateikiami rimtai ir informatyviai, ko trūksta abiejų įmonių pristatymuose. UAB ,,AVIVA Lietuva“ draudimą nuo nelaimingų atsitikimų teikia kaip papildomą, sudarant gyvybės draudimo sutartį, o BTA Insurence Company SE šį draudimą teikia kaip pagrindinį.

2. Papildomo draudimo objekto suteikimo tvarka. Nurodomos taisyklės kaip reikia pateikti dokumentus jog būtų gautas draudimas.

3. Draudimo sumos. Minimos galimos žalos išmokų sistemos, nurodoma kokia draudimo suma procentais nuo žalos sumos bus sumokėta draudimo dėl skirtingų nelaimingų atsitikimo priežasčių.

4. Draudimo rizikos galiojimas. Nurodoma draudimo rizikos galiojimo pradžia, jos galiojimas, pratęsimas.

5. Draudžiamieji įvykiai. Nurodomi įvykiai nuo kurių apdraustasis bus apdraustas.

6. Nedraudžiamieji įvykiai. Nurodomos draudimo sąlygos dėl kurių nebus mokama draudimo išmoka.

7. Atsiskaitymai už draudimo riziką. Pateikiamos atsiskaitymo už draudimo riziką pagal papildomą draudimo objektą sąlygos.

8. Draudėjo ir Apdraustojo pareigos. Draudimo įmonės ir draudėjo arba apdraustojo prievolės.

9.Neteisingos informacijos pateikimas. Išvardijama draudėjo privaloma pateikti informacija ir kas nutinka suteikiant melagingą ar neteisingą informaciją.

10. Draudimo išmokos dydžio nustatymas. Nurodomos draudimo išmokų sistemos, maksimali draudimo išmokų suma pagal nelaimingus atsitikimus.

11. Draudimo išmokų mokėjimas. Nurodomi kokie dokumentai turi būti pateikti norint gauti draudimo išmoką, draudimo įmonės teisės dėl išmokų, kada turi būti kreiptasi į draudimo įstaigą.

12. Draudimo rizikos galiojimo pabaiga ir atnaujinimas. Nurodoma kada baigia galioti draudimo rizika ir kaip ją atnaujinti.

13. Draudimo rizikos pagal Papildomą draudimo objektą pratęsimas. Nurodoma kaip elgtis su draudimo įmonės pasiūlymu pratęsti draudimo rizikos galiojimą.

14. Savanoriškas Periodinių draudimo įmokų ir Draudimo sumų indeksavimas.

BENDROSIOS SĄLYGOS. Draudimo sutarties sąvokos, draudimo apsaugos galiojimas, draudėjo pareigos atskleisti informaciją, draudimo įmoka ir mokėjimo tvarka, draudimo sutarčių sudarymas galiniais telekomunikacijų įrenginiais, draudimo sutarties pasibaigimas ir pakeitimas, bendrosios išlygos, draudėjo pareigos, įvykus galimai draudžiamajam įvykiui, draudimo išmoka, ginčų sprendimo tvarka, asmens duomenų valdymas, subrogacija ir regresinio reikalavimo teisė, konfidencialumo sąlygos, draudiko teisių ir pareigų pagal draudimo sutartį perleidimo kitam draudikams tvarka, informacijos teikimo tvarka bei kitos sąlygos.

SPECIALIOSIOS SĄLYGOS. Kas yra draudžiama, draudimo apsaugos galiojimas sportuojant ar užsiimant padidintos rizikos veikla, kokiais atvejais draudimo apsauga negalioja ir ką daryti įvykus įvykiui . Aptariamos sąlygos dėl šių įvykių: mirties, netekto darbingumo, traumos, medicinos išlaidų, dienpinigių ligonpinigių, kritinės ligos bei susirgimų.

Abiejų kompanijų sąlygos beveik kasmet keičiasi. ,,Aviva Lietuva“ sąlygos patvirtintos 2014 m. kovo mėn. 14 d. bendrovės valdybos nutarimu, o BTA Insurance Company SE galioja nuo 2015 m. Birželio mėn. 15 d. Daugelis įmonių sąlygų yra panašios tačiau iš dalies ir skiriasi, taip yra todėl, jog ,,Aviva Lietuva“ draudimą nuo nelaimingų atsitikimų teikia kaip papildomą todėl papildomai reikia persiskaityti ir pagrindinio gyvybės draudimo taisykles, o BTA Insurance Company SE draudimą nuo nelaimingų atsitikimų teikia kaip pagrindinį.

  • Microsoft Word 171 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4155 žodžiai)
  • Kolegija
  • Samanta
  • Draudimo nuo nelaimingų atsitikimų UAB ,,Aviva Lietuva“ ir ,,BTA insurance company se" lyginamoji analizė
    10 - 9 balsai (-ų)
Draudimo nuo nelaimingų atsitikimų UAB ,,Aviva Lietuva“ ir ,,BTA insurance company se" lyginamoji analizė. (2016 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/draudimo-nuo-nelaimingu-atsitikimu-uab-aviva-lietuva-ir-bta-insurance-company-se-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 06:30
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo