Draudimo rūšių apžvalga ir palyginimas


Įvadas. Gyvybės draudimas. Gyvybės draudimo apibrėžimas. Gyvybės draudimo klasifikavimas. Gyvybės draudimo funkcijos. Gyvybės draudimo rūšys ir produktai. Lietuvos draudimo rinkos apžvalga. Lietuvos gyvybės ir negyvybės draudimo užimama rinkos dalis. Lietuvos gyvybės draudimo rinka. Gyvybės draudimo kompanijos. Uab „Seb gyvybės draudimas“. Informacija apie draudimo įmonę. Gyvybės draudimo rūšys. Investicinis gyvybės draudimas. Investicinis gyvybės draudimas „Saugus vaikas“. Investicinis gyvybės draudimas „Seb pensija plius“. Draudimas „Saugus kreditas“. Ergo life insurance se Lietuvos filialas. Informacija apie draudimo įmonę. Gyvybės draudimo rūšys. Gyvybės rizikos draudimas. Kaupiamasis gyvybės draudimas. Pensinis draudimas. Studijų draudimas. Investicinis gyvybės draudimas. Compensa life vienna insurance group se Lietuvos filialas. Informacija apie įmonę. Gyvybės draudimo rūšys. Garantuotų palūkanų gyvybės draudimas. Investicinis gyvybės draudimas. Investicinis pensinis draudimas. Pensinis draudimas su garantinėmis palūkanomis. Pensinio anuiteto draudimas. Uab „Seb gyvybės draudimas“, ergo life insurance se Lietuvos filialo ir compensa life vienna insurance group se Lietuvos filialo draudimo rūšių palyginimas. Išvados. Literatūra.

Kiekviena diena yra susijusi su tam tikromis rizikomis ir pavojais. Todėl žmonės, stengdamiesi išvengti kasdieninės rizikos ir siekiant užtikrinti saugumo jausmą, pradėjo draustis. Gyvybės draudimas – tai būdas apsaugoti žmogų nuo nesėkmės, kuri patiriama žuvus, susižalojus ar kitaip netekus darbingumo. Šiuo metu yra daugybė galimų gyvybės draudimo rūšių, kurias žmonės renkasi atsižvelgdami į savo poreikius ir finansinę padėtį. Gyvybės draudimas yra ne tik draudimas nuo mirties rizikos. Jis suteikia galimybę taupyti pinigus ateičiai.

Tyrimo objektas- gyvybės draudimo įmonės.

Yra žinoma, kad gyvybės draudimas įvairių autorių yra suvokiamas skirtingai. Draudimo ir finansų terminų žodyno autorius J. Clarkas gyvybės draudimą apibrėžia kaip draudimo sutartį, pagal kurią draudėjas moka draudimo įmokas ir kada asmuo, kurio gyvybė yra apdrausta, miršta, išmokama draudimo suma paveldėtojui. Panašų gyvybės draudimo apibrėžimą pateikia ir Kembridžo tarptautinio aiškinamojo anglų kalbos žodyno autoriai, kurie gyvybės draudimą apibrėžė kaip sistemą, pagal kurią draudėjas moka reguliarias įmokas draudimo bendrovei mainais už fiksuotą pinigų sumą, kuri bus išmokėta apdraustojo nurodymu, jam mirus. Šiuose apibrėžimuose yra nurodamos pagrindinės draudėjo ir draudiko pareigos: draudėjo pareiga mokėti draudimo įmokas, o draudiko-išmokėti draudimo sumą įvykus draudžiamajam įvykiui. Kiek kitaip gyvybės draudimą apibrėžia knygos „Draudimas“ autoriai, norėdami išryškinti gyvybės ir ne gyvybės draudimo skirtumas, jie išskiria kapitalo kaupimo galimybę. Lietuvos Respublikos draudimo įstatyme gyvybės draudimas yra apibrėžiamas kaip turtinių interesų, susijusių su fizinio asmens gyvybe ir kapitalo kaupimu, draudimas, kai dėl draudžiamųjų įvykių – apdraustojo mirties, draudimo sutartyje nustatyto termino pabaigos ar kitokio draudžiamojo įvykio – mokamos vienkartinės arba periodinės draudimo išmokos.

Išanalizavus įvairių autorių gyvybės draudimo sampratas, gyvybės draudimo paslaugas galime apibrėžti kaip specifinę draudimo veiklą, suteikiančią prasmės draudiko, draudėjo ir tarpininko santykiams, kurie susiklosto vykdant pasirinktos gyvybės draudimo rūšies sutartį, kai draudėjas numatytais laiko intervalais moka nustatyto dydžio draudimo įmoką, o draudikas garantuoja apdraustojo apsaugą įvykus sutartyje numatytam draudžiamajam įvykiui, išmokėdamas draudimo išmoką.

Yra begalė gyvybės draudimo klasifikavimo būdų. J. Čepinskis, D. Raškinis, R. Stankevičius ir A. Šernius gyvybės draudimą skirsto į grynąjį gyvybės rizikos draudimą, grynąjį kapitalo kaupiamąjį draudimą ir mišrųjį gyvybės draudimą. Šios grupės apima visas gyvybės draudimo rūšis. Aptariant kiekvieną grupę atskirai, galime akcentuoti pagrindines jų teikiamas paslaugas.

Grynasis gyvybės rizikos draudimas teikia gyvybės draudimo paslaugas tam tikram laikotarpiui. Šiuo atveju draudimo išmoka mokama tik mirties atveju, o jei apdraustasis išgyvena iki draudimo laikotarpio pabaigos, įmokos nėra grąžinamos. Šis draudimas yra itin svarbus turintiems šeimą bei finansinių įsipareigojimų. Apdraustojo mirties atveju gyvybės draudimas suteikia finansinę paramą jo šeimai.

Grynojo kapitalo kaupiamojo draudimo metu draudėjas moka draudimo sutartyje numatytas įmokas ir, suėjus numatytam terminui, gauna numatyto dydžio išmoką.

Mišrusis gyvybės draudimas yra žinomas kaip pinigų taupymo būdas. Šis draudimas užtikrina lėšų išmokėjimą suėjus terminui arba apdraustojo mirties atveju.

Europos Sąjungos direktyvoje yra pateiktas kiek kitoks klasifikavimas. Ten gyvybės draudimas yra skirstomas į: draudimą mirties atveju, draudimą sulaukus tam tikro amžiaus, mišrųjį gyvybės draudimą, gyvybės draudimą, kurio metu dalis įmokų grąžinamos, sutuoktuvinį ir gimimų draudimą bei pensijų draudimą.

Viena iš jų yra reguliarus taupymas, jo metu periodiškai mokant įmokas galima sukaupti nemažą pinigų sumą.

Kita draudimo funkcija yra finansinė parama nelaimės atveju, kuria apdraustojo mirties atveju išmokama tam tikra suma naudos gavėjui.

Pajamos išėjus į pensiją suteikia galimybę gauti papildomų pinigų senatvėje.

Pinigai vaikų mokslui, tai galimybė užtikrinti vaikų finansinę ateitį.

Dar viena gyvybės draudimo funkcija, tai finansinė sutuoktinio apsauga.

Taip pat skolų grąžinimo garantija, ši draudimo teikiama funkcija yra itin svarbi turintiems finansinių įsipareigojimų.

Taigi apibendrinant galima teigti, kad pagrindinės gyvybės draudimo funkcijos yra kaupimas, taupymas ir draudiminė apsauga.

Gyvybės draudimas taip pat gali būti skirstomas į kaupiamąjį ir investicinį draudimą.

Kaupiamasis gyvybės draudimas yra apibrėžiamas kaip tradicinis gyvybės draudimas, kurio metu periodiškai mokant įmokas yra sutaupoma tam tikra pinigų suma. Ši suma yra išmokama sulaukus draudimo termino pabaigos arba mirties atveju. Visą riziką susijusią su investavimu prisiima draudimo bendrovės.

  • Microsoft Word 237 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (6929 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Draudimo rūšių apžvalga ir palyginimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Draudimo rūšių apžvalga ir palyginimas. (2015 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/draudimo-rusiu-apzvalga-ir-palyginimas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 10 d. 20:35
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!