Draudimo špera


Pulo susitarimas. Draudimo esme. Pulo sutartis.

Draudimo esmė ir reikšmė. Draudimo esmė ir reikšmė. Draudimo esmė ir reikšmė. Draudimo esmė ir reikšmė. Lietuvos draudimo rinka. Lietuvos draudimo rinka. Draudimo veiklos organizavimas. Draudimo sutarties sudarymas. Draudimo veiklos organizavimas. Draudimo sutarties sudarymas. Draudimo sutarties sudarymas. Draudimo sutarties sudarymas. Perdraudimas. Perdraudimas ( pool’o (pulo) sutartis.

Pavojai ir nuostolių galimybė žmogus, vystydamas kultūrą, mokslą, techninį progresą, plėsdamas materialinių gėrybių gamybą, kol kas dar negali išvengti įvairių gamtos jėgų poveikio. Gamtos griaunamosios jėgos (gaisrai, audros, potvyniai, sausros, epidemijos ir kt. ) dalinai ar visiškai sunaikina materialines gėrybes ir pažeidžia gamybos procesą. Su jomis visuomenė kovoja nuo seno. Tačiau šią kovą apsunkina ta aplinkybė, kad gaivalinės nelaimės paprastai užklumpa netikėtai. Nuolatiniai pavojai yra neatskiriama žmogaus egzistencijos dalis. Gaisras, vagystės ir kita žala, kuriose glūdi konkretus pavojus, padaro didesnius ar mažesnius turtinius nuostolius. Žala neatidumo akimirką, padaryta kitam, šią žalą padariusiajam gali atsiliepti finansiškai. Čia eina kalba ne tik apie materialinių vertybių praradimą bei įsipareigojimus atlyginti nuostolius, bet jei buvo sužalotas žmogus – apie pavojų jo sveikatai ir galimą darbingumo praradimą. Šalia žalos, padarytos turtui ar asmenims, žinoma ir tokia žala, kurios negalima įvertinti pinigais – tai kūno ir sielos skausmas (nemateriali žala). Pavojai – tai sąlygos, kurios padidina arba nuostolių dažnumą ar jų apimtį. Nuo minėtų pavojų žmogus visuomet ieškojo apsaugos ir patikimumo. Žmogiškasis saugumo siekimas buvo viena iš esminių šiuolaikinės civilizacijos varomųjų jėgų. Tačiau jei žmogus dėl technikos progreso išmoko laiku atpažinti tam tikrus pavojus ir užkirsti jiems kelią, dėl to kyla ir nauji pavojai. Taip, pavyzdžiui, kas dieną didėjantis judėjimas gatvėje. Taigi, šiuo metu viena iš svarbiausių šiuolaikinio ekonominio gyvenimo užduočių yra laiku atpažinti pavojų ir imtis atitinkamų saugumo priemonių. Pavyzdžiui, motociklų ir motorinių dviračių vairuotojai dėvi apsauginius šalmus, automobilių vairuotojai bei keleiviai užsideda apsaugos diržus. Yra du tiesioginės kovos su nelaimėmis būdai. Pirmasis – mažina nelaimės atsiradimo galimybes, antrasis – slopina jau įvykusią nelaimę, neleidžia jai plėstis. Nelaimės atsiradimo galimybes mažinančios (prevencinės) priemonės yra, pavyzdžiui:miško želdiniai laukams apsaugoti; vandens saugyklos, tvenkinių ir drėkinimo sistemos; teisingas gyvenamųjų vietovių išplanavimas; statyba iš ugniai atsparių medžiagų; priešgaisrinė apsauga; veterinarijos, sanitarijos – higienos taisyklių laikymasis. Nelaimę slopinančios (represinės) priemonės yra: gaisro gesinimas, veterinarinė pagalba susirgusiems gyvuliams. Abi priemonių rūšys susijusios ir dažnai taikomos kartu.

  • Microsoft Word 98 KB
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (21397 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justas
  • Draudimo špera
    10 - 3 balsai (-ų)
Draudimo špera. (2011 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/draudimo-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 05:57
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo