Draudimo sutartis referatas (2)


Įvadas. Draudimo sutarties samprata, sudėtinės dalys ir skirstymas. Draudimo sutarties samprata. Draudimo sutarties sudėtinės dalys. Draudimo sutarties skirstymas. Draudimo sutarties elementai. Šalių draudimo sutarties teisės ir pareigos. Draudimo sutarties įmokos ir išmokos. Draudimo sutarties galiojimo terminai. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Be draudimo sutarties negalimi jokie teisiškai teisingi draudiminiai įsipareigojimai.

Draudimo vaidmuo pasaulio ekonomikoje yra svarbus. Jis itin reikalingas verslo pasaulyje. Neturint draudimo, rizika gali sukliudyti ne tik pasiekti užsibrėžtų tikslų, bet netgi paskatinti atsisakyti imtis naudingų projektų. Juridiniai bei fiziniai asmenys supranta, jog yra būtina mažinti rizikos galimybes, dėl to draudimas šiuo metu plečiasi bei tampa kasdienio gyvenimo dalimi.

Be to, visi mes nesame apsaugotas nuo nelaimingų atsitikimų, todėl be privalomųjų draudimų renkamės ir kitus: gyvybės ir sveikatos draudimą. Taip pat, pasirašome ir nekilnojamo turto draudimą.

Darbo tikslas - išanalizuoti draudimo sutartį bei pagrindinius su draudimo sutartimi susijusius aspektus.

Darbo uždaviniai:

Apibrėžti draudimo sutarties samprata, sudėtinės dalys bei jo skirstymą;

Apžvelgti abiejų draudimo sutarties šalių teises bei pareigas;

Aptarti draudimo sutarties galiojimo terminus ir kitus aspektus.

Metodai: antrinės literatūros rinkimas ir apibendrinimas.

Draudimo sutartis yra pagrindinis dokumentas, patvirtinantis draudimo sandorį. Sutartis sudaroma tarp dviejų šalių - draudėjo ir draudiko. Draudėju gali būti fizinis arba juridinis asmuo, draudiku – tik juridinis.

draudėjo prašymas sudaryti draudimo sutartį (žodžiu ar raštu),

Draudimo sutartis laikoma sudaryta, jeigu yra priimamas draudėjo prašymas (1 priedas) sudaryti draudiminę sutartį ir, jei šalys suderino visas esmines sutarties sąlygas. Pačios svarbiausios trys draudimo sąlygos:

įstatymo išvardytos sąlygos, esminės šio tipo sutarčiai;

visos sąlygos, kurių atžvilgiu, vienos iš šalių manymų, turi būti pasiektas susitarimas.

Lietuvos Respublikos draudimo įstatymo 6 str. 1 d. nustato, kad draudimo sutartis nustatoma pagal draudimo rūšies taisykles.

piniginė kompensacija už draudimo sutarties nutraukimą nustatytais atvejais;

Draudėjas turi teisę ir privalo prieš pasirašydamas sutartį susipažinti su jos taisyklėmis, už jas pasirašyti, nes pasirašant sutarties šalims tampa privalomi konkrečių draudimo rūšies taisyklių reikalavimai. Jei draudėjo netenkina tam tikros draudimo rūšies taisyklių nuostatos, draudimo įstatyme yra numatyta galimybė bendru susitarimu pagal draudimo rūšies taisykles sudaryti atskiras draudimo sutartis, numatančias papildomas sąlygas.

Kitose valstybėse esminių sąlygų sąrašas nevienodas, tačiau tam tikras panašumas egzistuoja. Sudarant draudimo sutartį, dažniausiai aptariamos šios pagrindinės sąlygos: kas draudžiama; kokia rizika apdraudžiama; kas draudžia ir kieno naudai draudžiama.

Pagrindiniai draudimo sutarties elementai yra šie:

Draudėjas – fizinis ar juridinis asmuo, kuris sudaro draudimo sutartį, t.y. už tam tikrą nustatytą draudimo įmoką perka draudimo apsaugą.

  • Microsoft Word 1504 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2336 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernyx
  • Draudimo sutartis referatas (2)
    10 - 10 balsai (-ų)
Draudimo sutartis referatas (2). (2015 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/draudimo-sutartis-referatas-2.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 16 d. 07:33
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!